Po przegranej na Evil Geniuses w górnej drabince wielu zwątpiło w Team Secret. Skład Puppey’a nie wyglądał najlepiej, ale zdołał dotrzeć do najlepszej piątki turnieju. Dzisiaj jednak mogliśmy zobaczyć liderów rankingu DPC w pełnej chwale.

Wszyscy fani Team Secret mają dzisiaj ogromny powód do radości. Zespół, które przez ostatnie dni przyprawiał momentami o zawał serca i trzymał w niepewności co do swoich gier z powrotem przypomina ten, który oglądaliśmy w turniejach w tym sezonie. Vici Gaming, które stawiane było w roli faworyta pojedynku zostało rozgromione w dwóch niesamowicie krótkich grach i pożegnało się z The International 2019.

Team Secret 1:0 Vici Gaming

Team Secret zdecydowało się podkraść taktykę innego europejskiego zespołu – OG i wybrać Io. Powędrowała ona w ręce Nishy. Vici Gaming postanowiło odpowiedzieć Medusą. Nie przewidziało jednak, że nie dotrzyma ono do fazy gry, w której hero ten jest wystarczająco mocny. Team Secret zaczęło atakować gdy tylko Nisha złożył Aghanima.

W 21. minucie po krótkiej walce i mimo świetnego Ravage’a cały skład Vici Gaming pożegnał się z życiem. Ośmielony tym zespół Puppey’a kontynuował ofensywę na dolne baraki rywali i po kolejnym wybiciu wszystkich rywali chińska drużyna poddała się po zaledwie 23 minutach.

Team Secret 2:0 Vici Gaming

Druga gra okazała się jeszcze krótsza niż poprzednia. Tym razem kompozycja Team Secret była o wiele mniej interesująca. Nisha otrzymał Bristlebacka, a MidOne zagrał Tinym. Bardzo agresywna gra nie pozwoliła Alchemistowi Paparaziego na zdobycie przewagi nad pozostałymi herosami. Nisha dowodził szturmowi na bazę Vici Gaming. Chiński zespół nie był w stanie powstrzymać atakujących i poddał się w 21. minucie.