Weekend pełen emocjonujących rozgrywek dobiegł końca, a finały V sezonu Polish Dota 2 League odchodzą do przeszłości. Przed Wami ostatni mecz tego turnieju – wielki finał pomiędzy Panika Gejming i 15 minut!

Pierwsza gra

Panika Gejming

Supreme ‒ Mirana

Papkins ‒ Disruptor

Molex ‒ Night Stalker

Double G ‒ Batrider

Cor Kalom ‒ Faceless Void

vs.

15 min

Lich ‒ Siward

Dark Seer ‒ Randozz

Tusk ‒ LionsAreOrange

Vengeful Spirit ‒ Andoarch

Viper ‒ Sapcio

Panika Gejming pierwszą grę rozpoczęła po stronie Radiant, podczas gdy 15 minut wcieliło się w Dire. Pierwsza z drużyn już od samego początku postanowiła wywrzeć presję na oponentach, wymuszając wybór Surge’a jako pierwszej umiejętności na Dark Seerze, by mógł uciec z zastawionej na niego pułapki. Supreme grając niesamowicie agresywnie Miraną, przyczynił się do sporego prowadzenia swojej drużyny w złocie – aż 5 tysięcy złota w zaledwie 14 minucie. Wszędzie było go pełno, a kroki podejmowane przez 15 minut, żeby kontrować jego roamy okazywały się niewystarczające – nie potrafili go złapać i zabić. Pierwszego Roshana Panika Gejming zrobiła w 17 minucie gry, po czym wykorzystując to ulepszenie ruszyła do ataku na bazę Dire. Kluczem do sukcesu okazało się zwiedzenie przeciwników, którzy zachęceni widokiem samotnego Supreme pod ich bazą postanowili go zaatakować. W tym momencie Cor Kalom na Faceless Voidzie wyłapał aż trójkę z nich w Chronosphere, sprowadzając na nich zagładę z rąk pozostałej części zespołu. 15 minut pozbawione po tej akcji szans na obronę zdecydowało poddać pierwszą grę.

Druga gra

Panika Gejming

Supreme ‒ Dragon Knight

Papkins ‒ Jakiro

Molex ‒ Night Stalker

Double G ‒ Pugna

Cor Kalom ‒ Necrophos

vs.

15 min

Lich ‒ Siward

Faceless Void ‒ Randozz

Troll Warlord ‒ LionsAreOrange

Earthshaker ‒ Andoarch

Skywrath Mage ‒ Sapcio

Podczas drugiej gry zepoły zamieniły się stronami. Panika Gejming ponownie postawiła na wywieranie presji poprzez roamy na mapie, dzięki czemu szybko jej zawodnicy szybko zdobyli pierwsze zabójstwa. Próby kontrowania ze strony 15 minut niestety nie przynosiły efektów, choć szczęścia i umiejętności uników im nie brakowało, gdyż często na resztce życia uciekali przed graczami Dire. Szanse na odwrócenie rozgrywki pojawiły się, gdy Troll Warlord wraz z Faceless Voidem zaczęli polować po lesie i wyłapywać pojedyncze zabójstwa. Niestety wynikające z tego często rozciągnięte potyczki drużynowe kończyły się na korzyść Panika Gejming, które pozostawało na prowadzeniu. Pozwoliło im to na przeprowadzenie pierwszego ataku na baraki Radiant bez straty żadnego członka zespołu. Kolejne ataki ponownie powstrzymywane były przez zabójcze duo, które uniemożliwiało zebranie wszystkich sił Dire. Minimalnie zmniejszyło to też różnicę w złocie i doświadczeniu między drużynami. Bitwa na dolnej alei, wygrana przez Panika Gejming przywróciła im możliwość wywierania presji i szybko przerodziła się w walkę na górnej linii o ostatnie baraki 15 minut. Dobre stuny Jakiro, dużo obrażeń od Dragon Knighta i kosy Necrophosa okazały się kluczem do wygrania tej potyczki. Nawet ostatni heroiczny wysiłek Trolla i Voida nie zdołał już odwrócić sytuacji i drużyna Radiant ponownie skróciła rozgrywkę.

Mistrzami V sezonu zostało zatem Panika Gejming, któremu żadna drużyna nie zdołała wyrwać ani jednego punktu w rozgrywkach, podczas gdy na drugim miejscu uplasowało się 15 minut, po pięknym powrocie i rozbiciu konkurencji w dzisiejszych rozgrywkach. Obu zespołom serdecznie gratulujemy!

Krótko o turnieju z 15 minut

Muszę powiedzieć, że zaskoczyliście wszystkich swoim dzisiejszym występem. Jak do tego doszło?

Siward, LionsAre Orange i Andoarch: Wczorajszy dzień był dla nas po prostu nieudany. Gierki nie wychodziły tak jakbyśmy tego chcieli, przemyśleliśmy więc strategię na dziś. Parę zmian i mogliśmy wygrać obie gry drabinki przegranych częściowo dzięki lepszym wyborom postaci.
Andoarch: Byliśmy pewni, że mamy spore szanse. Wcześniej graliśmy scrimy na zespoły po 6k MMR i wygrywaliśmy, więc dlaczego nie tutaj. Myślę też, że do przegranej w ćwierćfinale przyczyniło się nieco to, że to mój pierwszy LAN.
LionsAreOrange: Dodatkowym czynnikiem był fakt, że graliśmy razem zaledwie od tygodnia, bo Fantom nie mógł przyjechać do Warszawy i chłopaki napisały do mnie żebym zagrał w zastępstwie.

Jak oceniacie swoje dzisiejsze gry?

Siward, LionsAre Orange i Andoarch: Łatwo nie było, ale się udało. Najtrudniejszy był mecz z Fok Champ, bo na wygraną w finale nie liczyliśmy zupełnie. Cieszymy się, że czas który poświęciliśmy żeby się przygotować przyniósł efekty i zajęliśmy drugie miejsce.

Dziękuję za krótki wywiad i gratuluję drugiego miejsca!

Podsumowanie wyników finałów LAN Polish Dota 2 League w Warszawie

 1. miejsce Panika Gejming (Molex, Papkins, Double G, Cor Kalom, Supreme)
  nagroda: fotele Diablo Chairs model X-GAMER + podkładki HyperX Fury Pro
 2. miejsce 15 minut (LionsAreOrange, Randoz, Andoarch, Siward, Sapcio)
  nagroda: klawiatura HyperX Alloy FPS Pro + myszka HyperX Pulsefire FPS + podkładki Genesis M12 Lava Maxi
 3. miejsce Fok Champ (Mnick, Infi, Raveczek, Luq, Junih)
  nagroda: klawiatura Genesis Thor 300 TKL + słuchawki HyperX Cloud Alpha
 4. miejsce VapeNation v3 (zynklu, Bambomancer, Daftfunk, Sarevub, Dekiel)
  nagroda: słuchawki Genesis Argon 570 i myszki Genesis Xenon 400
drabinka_s5_pd2l