StarLadder oraz ImbaTV już po raz trzeci połączyły siły, by zorganizować światowej klasy turniej z najlepszymi zespołami każdego kontynentu i zapewnić graczom jak największe emocje. O pulę nagród w wysokości $300,000 USD zawalczą, między innymi, zwycięzcy TI6 – Wings Gaming oraz europejski tytan – OG.

OG (1.09) – TnC Pro Team (5.16)

Zastanawiając się nad wynikiem tego spotkania, warto sięgnąć pamięcią do TI6, gdzie TnC, ku zaskoczeniu wszystkich, wygrało z OG. Choć od tego turnieju minęło dużo czasu, oba zespoły są w dobrej formie. OG fenomenalnie zaprezentowało się podczas Majora w Bostonie, wygrywając go, TnC zwyciężyło zaś  na WESG 2016. Wydaje się, że europejski tytan, tak dobrze grający na międzynarodowych turniejach, nie ulegnie ponownie filipińskiemu zespołowi, ale historia lubi się powtarzać… Jeśli nie, OG ma realne szanse na wygranie całego turnieju.

Team Secret (1.85) – IG Vitality (1.75)

Najbardziej wyrównany mecz turnieju. Oba zespoły prezentują średnią formę, ciężko więc określić, który spisze się lepiej w tym turnieju. Jeśli kwalifikacje mogą być jakimkolwiek wyznacznikiem, to Team Secret zaprezentował się w nich o wiele lepiej, niż iG Vitality i to ich widzielibyśmy w roli zwycięzcy tego spotkania.

Team Liquid (1.33) – Team VG.J (2.78)

Team VG.J to bliźniacza organizacja Vici Gaming, która, choć niedawno założona, zdaje się mieć wielkie ambicje przysłonięcia swojej starszej siostry i sukcesywnie je realizować. Zespół pokazał bardzo dobrą grę w chińskich rozgrywkach, nie miał jeszcze natomiast okazji startu w międzynarodowej imprezie. Potężne doświadczenie ich przeciwników na tym polu może więc okazać się decydujące i poprowadzić Team Liquid to wygranej w tym meczu.

Wings Gaming (1.66) – Digital Chaos (1.97)

Zdaje się, że złote czasy zwycięzców TI6 już przeminęły. W obecnym sezonie Wings Gaming prezentuje bardzo słabą formę, ledwie utrzymując się w czołówce ważnych turniejów. Digital Chaos sukcesywnie za to pokazuje dobrą, stabilną grę, jak choćby podczas ESL Genting 2017, gdzie wygrali. Choć mistrzów świata nie należy nigdy lekceważyć, to jeśli amerykański zespół nie zrobi tego błędu, ten mecz powinien należeć do nich.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania trzeciego sezonu StarLadder i-League StarSeries. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.