Niestety polskiej drużynie nie udało się wywalczyć bezpośredniego awansu do półfinału DOTA Summit 9.

Za Nami trzeci i ostatni dzień pierwszej fazy turnieju w Los Angeles. Polskiej drużynie nie udało się wywalczyć awansu do półfinału i play-offy rozpoczną od drabinki przegranych.

Let's Do It po przegranej drugiego dnia zmagań z Optic Gaming wciąż miało matematyczne szanse na zajęcie jednego z czołowych miejsc klasyfikacji. Niestety kolejna przegrana i remis skutecznie rozwiały ostatnie wątpliwości.

Polski skład ostatni dzień fazy grupowej DOTA Summit 9 rozpoczął od spotkania z VGJ.Storm. Pierwsza gra absolutnie należała do przeciwników, którzy w zaledwie 22 minuty zdołali zakończyć rozgrywkę. Spowodowane było to dość szybką kapitulacją LDI, które nie widziało szans na odwrócenie losów meczu przy 10 zabójstwach na koncie Phantom Lancera Revolut1ona.

Kolejne starcie początkowo nie wyglądało o wiele lepiej dla drużyny Rafała „el lisasha” Wójcika. Konsekwentne odpowiadanie na agresję VGJ.Storm oraz tworzenie sobie sytuacji do zabijania przeciwników, pozwoliło jednak utrzymać się LDI w grze. Świetnie rozgrywane teamfighty, a szczególnie rzucane na ich początku przez el lisasha Nightmare'y, umożliwiły zniszczenie struktur VGJ.Storm i otworzenie mapy dla Polaków. Nawet wzmocnieni kolejnymi Aegisami, serami, a nawet Refresher Shardem przeciwnicy nie byli w stanie pokonać LDI w potyczkach. Pozbawieni wykupień na kluczowych postaciach, zawodnicy amerykańskiej drużny mogli tylko bezradnie patrzeć na swój ulegający destrukcji Tron.

Tym samym spotkanie LDI z VGJ.Storm zakończyło się wynikiem 1:1.

Następnym meczem było starcie z paiN Gaming. LDI sprawiło w nim spory zawód, ulegając drużynie z regionu SA 2:0.

Początek obu gier był dla polskiego składu dość obiecujący. Szczególnie druga okazała się bardzo zażarta i wyrównana, a przeciwnicy dopiero pod koniec gry zdołali uzyskać przewagę. W pierwszej zaś paiN Gaming dominowało już od 20 minuty.

Przegrana pozbawiła LDI szansy na awans do półfinału turnieju. Play-offy musieli więc zacząć od drabinki przegranych.

Wszystkie wyniki z 27 lipca:

 • Let's Do It 1:1 VGJ.Storm
 • Let's Do It 0:2 paiN Gaming
 • Optic Gaming 1:1 paiN Gaming
 • Optic Gaming 0:2 Evil Geniuses
 • Fnatic 2:0 Evil Geniuses

Podsumowanie pierwszego etapu turnieju:

 1. Evil Geniuses 7-3
 2. VGJ.Storm 7-3
 3. paiN Gaming 5-5
 4. Optic Gaming 4-6
 5. Fnatic 4-6
 6. Let's Do It 3-7