Drugiego dnia zmagań Let's Do It czekał mecz z Optic Gaming. Niestety spotkanie nie potoczyło się po myśli Polaków.

Po dobrym początku turnieju przyszedł czas na pierwszą porażkę polskiego składu.

Rozgrywany w Los Angeles turniej jest ostatnim przed The International w tym sezonie. Pula nagród wyniesie 100 000 dolarów, a do walki stanęło 6 drużyn. Wśród nich polski skład – Let's Do It, który w czwartek rozegrał swoje trzecie spotkanie.

Rywalem tym razem był Optic Gaming, kolejna z amerykańskich drużyn, którą zobaczymy podczas tegorocznego The International.

Zespół Petera „ppd” Dagera w napiętym pojedynku zdołał dwukrotnie pokonać LDI. Pierwsza gra początkowo toczyła się po myśli polskiego składu, ale przeciwnicy zażarcie bronili każdego kawałka swojej mapy. W szczególności problematyczne okazało się wejście na ich highground, co zadecydowało o odwróceniu losów spotkania. Optic Gaming zdecydowało się na walkę w górnej części dżungli LDI co zaowocowało paroma zabójstwami i wyrównaniem przewagi w złocie. Podjęta chwilę później przez Polaków próba zrobienia Roshana pozwoliła amerykańskiemu zespołowi przejąć inicjatywę. Wykazując o wiele lepsze zorganizowanie w teamfightcie otworzyli sobie drogę do bazy Polaków. Nawet niesamowita kradzież Aegisa przez Nishę, nie zdołała ich spowolnić. Optic Gaming zdecydowało się na agresywne zagranie i pozbawienie LDI środkowych baraków po czym próbę zniszczenia górnych. Zabicie Nishy bez buybacka po świetnie wyczutym hooku Zaia przyczyniło się do kontynuowania agresji i zakończenia gry.

Kolejna rozgrywka mimo znacznie większej agresji że strony Optic Gaming I ich rosnącej przewagi w złocie do samego końca pozostawała niezwykle wyrównana. LDI zdawało się nie odczuwać różnicy i skutecznie przejmowało Roshany i podejmowało próby wkroczenia do bazy rywali. Niestety kulminacyjnym momentem gry ponownie okazało się jedno świetne zagranie przeciwnego gracza. Dzięki potężnemu Chronosphere Ppd zdołał wyłapać aż czwórkę polskich zawodników i ze względu na brak ich wykupień umożliwić wygraną swojej drużynie.

Mimo przegranej Let's Do It wciąż pozostawało w grze o pierwsze dwa miejsca w klasyfikacji. Jedyną drużyną, która definitywnie pożegnała się z tą szansą drugiego dnia turnieju było Fnatic. Ku zaskoczeniu przegrało ono 2:0 na południowo-amerykański zespół paiN Gaming.

Wyniki spotkań z 26 lipca:

  • Optic Gaming 2:0 Let's Do It
  • Optic Gaming 0:2 VGJ.Storm
  • Fnatic 0:2 VGJ.Storm
  • Fnatic 0:2 paiN Gaming
  • Evil Geniuses 2:0 paiN Gaming