Niestety nadszedł koniec passy wygranych zespołu Michała “Nishy” Jankowskiego. Team Secret przegrało z Vici Gaming i będzie kontynuuowało walkę w COSAIR DreamLeague Season 11 w dolnej drabince.

Po dominacji w fazie grupowej Team Secret awansowało do górnej drabinki play-offów. Ich rywalem zostało Vici Gaming, które w swojej grupie zajęło drugie miejsce. Zwycięzcy Minora StarLadder ImbaTV nie tylko zdołali przełamać trwającą 21 gier passę zwycięstw faworyta turnieju, ale także triumfować w spotkaniu z zespołem Puppey’a.

Team Secret 1:0 Vici Gaming

Team Secret

Nisha ‒ Lifestealer
MidOne ‒ Outworld Devourer
zai ‒ Vengeful Spirit
Yapz0r ‒ Enigma
Puppey ‒ Keeper of the Light

vs.

Vici Gaming

Troll Warlord ‒ Paparazi
Death Prophet ‒ Ori
Batrider ‒ Yang
Earth Spirit ‒ Fade
Oracle ‒ Dy

Mecz rozpoczął się od zabójstwa na konto Nishy. Vici Gaming krótko po tym odpowiedziało rotując większą częścią drużyny na górną aleję, gdzie Puppey poświęcając się zdołał ocalić Zai’a i Yapz0ra, ale Team Secret straciło też wieżę. Oba zespoły skoncentrowały się na zdobyciu możliwie największej ilości złota przy okazji polując na przeciwników. Chiński skład lepiej jednak radził sobie z obleganiem struktur. Doprowadziło to do w 19 minucie do ekscytującej potyczki na dolnej alei, gdzie ostatecznie triumfował europejski skład, a na konto Nishy powędrowały aż 3 zabójstwa.

Radość nie trwała jednak krótko, gdyż zaledwie 3 minuty później Vici Gaming zdołało wyłapać Zaia, Yapz0ra i Puppeya w górnej części mapy. W efekcie Chińczycy zdecydowali się na wzięcie Roshana, a próba powtrzymania tego przez Team Secret nie powiodła się. Udało się im jednak zabić trzech przeciwników tuż po wzięciu Aegisa, Vici Gaming zostało więc pozbawione przewagi drugiego życia.

W 32 minucie dolna aleja ponownie stała się miejscem rozległej walki po inicjacji ze strony zespołu Puppeya. Rzucone po sobie Will’o’Wisp i Black Hole skutecznie przytrzymały przeciwników w miejscu, jednak ostatecznie na konto agresorów powędrowały tylko dwie eliminacje. Kolejnym punktem było wzięcie Roshana i atak na baraki w górnej części bazy Vici Gaming. Wynikła z tego bardzo długo trwająca potyczka, gdzie oba zespoły zdecydowały się zużyć niemal wszystkie dostępne wykupienia. Potrójne zabójstwo na konto Yapz0ra zadecydowało o pozostaniu jego zespołu w ofensywie. Przerwał ją powrót do życia graczy chińskiego składu i Team Secret ponownie skupiło się na wykorzystaniu przewagi na mapie do zgromadzenia złota.

Pozwoliło to wyłapać Oriego, któremu udało się przeżyć nawet mimo świetnego połączenia ze sobą Will’o’Wispa i Black Hole’a. W potyczce życie stracił Nisha, jednak jego drużyna nie dała się zastraszyć i chwilę później dzięki świetnemu Nether Swapowi na konto MidOne’a powędrowały dwa zabójstwa. Pozwoliło to Team Secret rozpocząć walkę pod środkowymi barakami rywali, w której po dołączeniu Nishy udało się im zabić Batridera i Troll Warlorda. Vici Gaming po tych stratach postanowiło poddać rozgrywkę.

Team Secret 1:1 Vici Gaming

Team Secret

Nisha ‒ Anti-Mage
MidOne ‒ Outworld Devourer
zai ‒ Lone Druid
Yapz0r ‒ Rubick
Puppey ‒ Vengeful Spirit

vs.

Vici Gaming

Razor ‒ Paparazi
Medusa ‒ Ori
Brewmaster ‒ Yang
Oracle ‒ Fade
Nyx Assassin ‒ Dy

Ponownie Team Secret otworzyło rozgrywkę zdobywając pierwszą krew i wysuwając się na prowadzenie w kolejnych minutach. Vici Gaming mimo ciągłego deficytu ponownie wykazało się większą inicjatywą co do niszczenia struktur. Tym samym w 26 minucie udało im się dotrzeć pod bazę zespołu Puppey’a i wyłapać MidOne’a. Przerodziło się to w atak na dolne baraki. Kontrował go Nisha, niszczący górną część bazy rywali i zmuszający ich tym samym do powrotu.

Vici Gaming poczuło się jednak o wiele pewniej i zdołało zniszczyć dolne i środkowe baraki w bazie europejskiego składu. Nawet ponowny kontratak tym razem Nishy i Zai’a nie dał ich drużynie chwili wytchnienia. Tym samym gracz Anti-Mage’a zmuszony był cofnąć się do obrony, gdzie został zabity i zużył wykupienie. Niestety podczas oblężenia ostatnich baraków przez Vici Gaming i zdobycia przez nich mega creepów Nisha ponownie został pozbawiony życia, a Team Secret ostatniej opcji obrony. Gra powędrowała więc na konto ich rywali. Zakończyła też trwającą 21 rozgrywek passę zwycięstw europejskiej drużyny.

Team Secret 1:2 Vici Gaming

Team Secret

Nisha ‒ Phantom Lancer
MidOne ‒ Viper
zai ‒ Necrophos
Yapz0r ‒ Puck
Puppey ‒ Keeper of the Light

vs.

Vici Gaming

Morphling ‒ Paparazi
Troll Warlord ‒ Ori
Pugna ‒ Yang
Magnus ‒ Fade
Disruptor ‒ Dy

W ostatniej, decydującej grze to dla Vici Gaming popłynęła pierwsza krew. Chiński skład za główny cel obrał sobie Vipera MidOne’a zabijając go przy każdej możliwej okazji. Dało to sporą przewagę jego carrym – Paparazziemu i Oriemu, której Nisha mimo najlepszych chęci nie był w stanie nadrobić. Podczas jednej z wypraw po złoto w górną części dżungli, został dodatkowo wyłapany przez rywali i zabity, co pozwoliło im zdobyć Aegis. Team Secret zdołało zminimalizować jednak impakt poprzez wyeliminowanie ich pod grotą.

Mimo to przewaga pozostawała po stronie Vici Gaming co widoczne stało się w walkach drużynowych. Choć Nisha kilkukrotnie popisał się umiejętnością grania Phantom Lancerem, nabierając rywali na klony lub uciekając Doppelgangerem przed Glimpsem Dy’a, to w starciu z Morphlingiem Paparaziego i Troll Warlordem Oriego nie miał ostatecznie większych szans.

Dodatkowe wsparcie zapewniane przez RP Fade’a i niemal brak MidOne’a w potyczkach coraz bardziej przechylał szalę w stronę zwycięstwa Vici Gaming. Po ostatniej potyczce, gdzie Team Secret nie dysponowało już wykupieniami europejski zespół musiał uznać wyższość rywali.