Pierwszy mecz play-offów trzeciego Majora Dota 2 w tym sezonie nie okazał się dla PSG.LGD dużym wyzwaniem. Wicemistrzowie świata pewnie pokonali 2:0 Mineski i awansowali do kolejnej rundy CORSAIR DreamLeague Season 11.

Wygrana na Infamous oraz Ninjas in Pyjamas w fazie grupowej pozwoliła PSG.LGD awansować do górnej drabinki play-offów. Dostało się do niej również Mineski, któremu o drugie miejsce w zestawieniu przyszło powalczyć z EHOME. Chiński skład nie zdołał się zrewanżować rywalom za wcześniejsze spotkanie w turnieju, a zespół z Południowo-Wschodniej Azji uplasował się tuż za Virtus.pro. Niestety w pierwszym meczu kolejnej fazy zawodów PSG.LGD zdołało pomścić swoich pobratymców, a Mineski tym samym kontynuuje walkę w dolnej drabince.

Mineski 0:1 PSG.LGD

Mineski

1 AhJit ‒ Ember Spirit
2 Moon ‒ Shadow Fiend
3 kpii ‒ Night Stalker
4 Febby ‒ Shadow Shaman
5 PieLieDie ‒ Undying

vs.

PSG.LGD

Juggernaut ‒ Ame 1
Death Prophet ‒ Xm 2
Lycan ‒ Chalice 3
Pangolier ‒ fy 4
Disruptor ‒ xNova 5

PSG.LGD w pierwszej grze zdawało wszystkie swoje siły skupić na utrudnieniu rozgrywki Moonowi, grającemu Shadow Fiendem. Doprowadziło to do wielu zaciekłych wymian między drużynami, jednak to chiński skład stopniowo dominował mapę niszcząc struktury. Jedną z zabawniejszych akcji wynikłych ze skoncetrowania na SFie było gonienie go przez kilka sekund wokół wieży na dolnej alei przez fy korzystającego z Rolling Thunder Pangoliera. PSG.LGD osiągnęło jednak swój cel i Moon nie był ostatecznie w stanie wesprzeć swojej drużyny wystarczającą ilością obrażeń w potyczkach. W połączeniu z dominacją na mapie i kolejnymi wygranymi potyczkami przewaga chińskiej drużyny w złocie sięgnęła 10 tysięcy w 26 minucie. Zepołowi PieLieDie w końcu udało się zabić Chalice’a. Poskutkowało to chwilowym wycofaniem się PSG.LGD, które Mineski chciało wykorzystać na swoją korzyść, jednak przeceniło swoje siły i zostało pokonane w potyczce na środkowej alei. Pozbawieni możliwości obrony gracze zespołu z Południowo-Wchodniej Azji postanowili się poddać.

Mineski 0:2 PSG.LGD

Mineski

1 AhJit ‒ Morphling
2 Moon ‒ Pangolier
3 kpii ‒ Viper
4 Febby ‒ Leshrac
5 PieLieDie ‒ Elder Titan

vs.

PSG.LGD

Phantom Assassin ‒ Ame 1
Pugna ‒ Xm 2
Bounty Hunter ‒ Chalice 3
Magnus ‒ fy 4
Vengeful Spirit ‒ xNova 5

Druga gra rozpoczęła się jeszcze bardziej agresywnie niż jej poprzedniczka. W zaledwie 12 sekundzie PSG.LGD dzięki dobremu blokowaniu herosami zabiło Vipera kpii. Mineski dawało radę odpowiadać na styl gry rywali, jednak wymiany były zażarte. Po dwóch zabójstwach dokonanych przez Moona Pangolierem na środkowej alei natychmiastowa rotacja Chalice pozwoliła na jego eliminację. W międzyczasie dużego rozpędu nabierał Ame grający Phantom Assassin. Bez wahania nurkował on w przeciwników, by zabić chociaż jednego z nich. Po zakupie BKB stał się dla nich nie do powtrzymania. Dodatkowo na niekorzyść Mineski działały świetne RP fy, które tylko ułatwiały zadanie Ame i Xmowi. PSG.LGD dosłownie zaczęło zmiatać rywali z powierzchni mapy i nie mogący na to odpowiedzieć gracze zespołu z Południowo-Wschodniej Azji musieli ponownie poddać rozgrywkę.