Rywalizacja w CORSAIR DreamLeague Season 11 staje się coraz bardziej zacięta. W walce pozostała już zaledwie połowa zespołów.

Po udanej fazie grupowej i awansie do górnej drabinki play-offów, Evil Geniuses zaliczyło niespodziewaną przegraną na Vici Gaming. Tym samym o pozostanie w turnieju przyszło im zmierzyć się w kolejnym meczu na Ninjas in Pyjamas. Zespół ppd nie zdołał zająć drugiego miejsca w zestawieniu i zmuszony był rozegrać mecz o wszystko z Forward Gaming, w którym triumfował.

Evil Geniuses 1:0 Ninjas in Pyjamas

Evil Geniuses

Arteezy ‒ Sven
Suma1L ‒ Viper
s4 ‒ Brewmaster
Cr1t- ‒ Earth Spirit
Fly ‒ Witch Doctor

vs.

Ninjas in Pyjamas

Ursa ‒ Ace
Timbersaw ‒ Fata
Lycan ‒ 33
Shadow Shaman ‒ Saksa
Chen ‒ ppd

Evil Geniuses zaczęło grę bardzo agresywnie od licznych rotacji po mapie, które przyczyniły się szybko do sporej ilości zabójstw. Nie tracąc rozpędu zawodnicy amerykańskiej formacji kontynuuowali atakowanie rywali, którzy w końcu próbowali odpowiedzieć. Evil Geniuses zdołało obrócić ich inicjację na swoją korzyść i zabić 4 zawodników Ninjas in Pyjamas. Drużyna ppd zdecydowała się na powrót do walki i zdołała zabić Suma1La oraz Cr1t-‘a, ale Arteezy pomścił swoich kolegów. Dało to okazję do zabicia Roshana i Aegis powędrował w ręce Evil Geniuses.

Kolejna większa potyczka miała miejsce pod kapliczką w dolnej części lasu Świetlistych, gdzie ponownie triumfował zespół Fly’a. Niemal zwrotnym punktem rozgrywki okazała się bitwa pod potyczką Ninjas in Pyjamas, gdzie obrońcy niemal zdołali wyeliminować Arteezy’ego dzięki złapaniu go w środek Mass Serpent Wardu i obrażeniom Ace’a. Carry amerykańskiej formacji zdołał mimo to przeżyć i wraz ze swoją drużyną zakończył rozgrywkę.

Evil Geniuses 2:0 Ninjas in Pyjamas

Evil Geniuses

Arteezy ‒ Spectre
Suma1L ‒ Kunkka
s4 ‒ Dark Seer
Cr1t- ‒ Earth Spirit
Fly ‒ Disruptor

vs.

Ninjas in Pyjamas

Ember Spirit ‒ Ace
Troll Warlord ‒ Fata
Enigma ‒ 33
Shadow Shaman ‒ Saksa
Undying ‒ ppd

Ninjas in Pyjamas zdołało w tej grze przelać pierwszą krew, ale Cr1t- odpowiedział rotacją na środkową aleję, gdzie pomógł zabić Fatę. W 12 minucie Evil Geniuses prowadziło już 6:2 w eliminacjach. Drużyna ppd próbowała agresywnie wyłapać rywali między ich wieżami na środkowej linii, ale Black Hole 33 został natychmiast przerwany przez Ghostship Kunkki. Suma1L zakończył potyczkę z potrójnym zabójstwem na swoje konto. W 20 minucie Evil Geniuses wiedząc, że ma sporą przewagę zdecydowało się na walkę z rywalami i zmiotło ich z powierzchni mapy. Ostateczna walka rozegrała się pod górnymi barakami składu ppd, gdzie 33 nie był w stanie użyć nawet swojego Black Hole’a. Drużyna Fly’a zakończyła rozgrywkę z piorunującym wynikiem 30:3.