Majory Dota2 zawsze budzą wielkie emocje, szkoda, że tym razem te negatywne. Ogłoszony dwa dni temu The Boston Major spowodował niemałe zamieszanie w esportowym świecie. Łącznie z postawieniem innego turnieju – DreamLeague 6 pod znakiem zapytania.

Ze względu na bliskie sobie daty obu turniejów (25-26.11 i 3-4.12) trzy z zaproszonych do DreamLeague zespołów ogłosiło dzisiaj swoją rezygnację. Na twitterze OG, EG i Team Secret czytamy:

 

 

Stawia to organizatorów DreamLeague w niewątpliwie ciężkiej sytuacji, choć jak potwierdziły zespoły,  decyzja o wycofaniu się z turnieju była z nimi konsultowana i otrzymała akceptację, za co są im bardzo wdzięczni.

Pozostałe drużyny mające wziąć udział w europejskiej imprezie to: Alliance, Natus Vincere, Team Liquid, Escape Gaming oraz Vega Squadron. Największe emocje budzi obecnie Team Liquid, gdyż wszyscy czekają, czy ta drużyna także nie wycofa się z turnieju.

Organizatorzy nie odnieśli się jeszcze w żaden sposób do dzisiejszych nowości. Choć przeniesienie daty zawodów byłoby niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem, pamiętajmy, że ich data została ogłoszona jeszcze przed ujawnieniem The Boston Major.