Pierwszy Minor 2018 roku wkracza w kolejną fazę. Po rozegranych wczoraj meczach w grupach poznaliśmy układ drabinki play-offów. Wraz z serwisem Fortuna przygotowaliśmy dla Was analizę nadchodzących spotkań.

Captain’s Draft 4.0 to nietypowy Minor, otwierający drugą połowę obecnego sezonu. Pula nagród wynosi 300 000 dolarów, a do zgarnięcia jest oprócz niej 150 Punktów Kwalifikacyjnych. Jest jednak pewien haczyk. Wykorzystany do rozgrywek tryb umożliwia wybór bohaterów z losowej puli zaledwie 27 w każdej grze. Zmusza to drużyny do szybkiego dostosowywania swoich taktyk i wykorzystania postaci spoza mety. Tym samym utrudnia to przewidywanie wyników spotkań, podjęliśmy się jednak tego specjalnie dla Was.

Mineski (1.07)  – PaiN Gaming (5.66)

Termin spotkania: 5.01 godzina 16.30

Mineski to filipiński zespół, który od początku sezonu pokazuje bardzo dobrą formę. Mimo sporej rywalizacji w regionie Południowo-Wschodniej Azji, drużynie udało zakwalifikować się do StarLadder i-League Invitational Season 3, gdzie zajęła drugie miejsce. Kolejnym sukcesem okazał się PGL Open Bucharest, gdzie Mineski zdeklasowało konkurencję i wygrało. Podczas Captain’s Draft 4.0 już zdołało pokazać, że wciąż należy się z nimi liczyć, pokonując Team Secret i Vici Gaming wbrew przewidywaniom. PaiN Gaming, które uplasowało się na samym dole swojego zbioru nie powinno stanowić dla nich większego problemu.

Team Secret (1.39) – Evil Geniuses (2.55)

Termin spotkania: 5.01 godzina 19.30

Starcie to niewątpliwie powinno być jednym z bardziej emocjonujących w tym turnieju. Rywalizacja Europy z Ameryką Północną nie nudzi się bowiem nigdy. Team Secret prowadzi obecnie w klasyfikacji drużyn na The International 2018, wyprzedzając kolejny za nim Team Liquid o niemal 1 000 punktów. Wszystko dzięki zajęciu drugiego miejsca podczas ESL One Hamburg oraz wygrania Dream League Season 8. Niestety turniej Moonduck i DotaCinema nie zaczął się dla nich najlepiej. Zajęli dopiero trzecie miejsce w grupie ulegając Mineski i Vici Gaming. Być może jednak teraz pokażą swój pełen potencjał.

Ich przeciwnicy – Evil Geniuses mimo obecności na wielu Minorach i Majorach obecnego sezonu, swój największy sukces świętowało podczas Dream League 8, gdzie zajęło trzecie miejsce. Jeszcze przed końcem roku zespół ogłosił rozstanie się z Saahilem „UniVeRsEm” Arorą. Spowodowało to zmiany jeśli chodzi o pozycje graczy i dołączenie Rasmusa „MISERY” Filipsena jako nowego kapitana. Mimo zajęcia drugiego miejsca w grupie, wydają się być tu na straconej pozycji, mogą jednak zaskoczyć kradnąc przynajmniej jedną grę Team Secret.

compLexity Gaming (2.74) – Vici Gaming (1.34)

Termin spotkania: 6.01 godzina 16.30

Choć amerykański zespół bardzo szybko umacnia swoją pozycję jako rywala, z którym należy się liczyć, drużyna Kyle’a „melonzza” Freedmana wciąż jeszcze odstaje pod względem doświadczenia. Nie można tego zaś powiedzieć o Vici Gaming pochodzącym z Chin. Mimo zaciętej rywalizacji z LGD, Newbee i LGD.Forever Young, Chińczykom udało się zakwalifikować i zająć drugie miejsce podczas AMD SAPPHIRE Dota PIT League oraz Perfect World Masters. Bardzo dobrze rozpoczęli też Captain’s Draft 4.0, zajmując drugie miejsce w grupie po przegranej z Mineski. CompLexity Gaming wygrało zaś tylko z Evil Geniuses, tylko po to, by ulec im w tie-breakerze i uplasować się na trzeciej pozycji w zbiorze. Tym samym choć niewątpliwie amerykańsko-szwedzki skład da z siebie wszystko nie jest faworytem tego spotkania.

OG (1.23) – Team Empire (3.35)

Termin spotkania: 6.01 godzina 19.30

Europejski, podupadły tytan zmierzy się się z upadłą legendą regionu WNP. Nawet mimo ostatniego braku powalających wyników OG wciąż pozostaje w formie i będzie nie lada wyzwaniem dla Team Empire. Zwycięzcy czterech z pięciu Majorów sprzed tego sezonu, obecnie poszczycić mogą się triumfem tylko w jednym Minorze – MDL Macau. Team Empire jednak od września nie udało się wygrać nigdzie poza ROG Masters 2017, które nie otrzymało statusu wydarzenia wspieranego przez Valve. Tym samym to OG jest faworytem tego spotkania. Pomóc w tym może niewątpliwie ich nowy carry – Roman „Resolut1on” Fominok, dla którego mecz ten będzie wyjątkowy. Zagra on przeciwko zespołowi, którego legendę aktywnie pomagał stworzyć i to z nim na pokładzie Team Empire odnosiło największe sukcesy. Niestety wydaje się, że czasy te minęły bezpowrotnie co potwierdzałoby ich ostatnie miejsce w grupie podczas Captain’s Draft 4.0.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach Captain's Draft 4.0. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.