Wczoraj rozpoczęła się decydująca faza drugiego z tegorocznych Majorów. Z 16 uczestniczących w nim drużyn, zaledwie 8 pozostało, by dalej walczyć o Punkty Kwalifikacyjne i 1 000 000 dolarów nagrody.

VGJ.Thunder 2:1 TnC Pro Gaming

W pierwszym spotkaniu zobaczyć mogliśmy VGJ.Thunder i TnC Pro Gaming. Chińska drużyna w tym sezonie pojawila się tylko na dwóch Minorach i pokazała, że nie zamierza zmarnować tej okazji. Fazę grupową zakończyła, będąc jednym z dwóch pierwszych składów, które zapewniły sobie awans z wynikiem 3-0. Nie można powiedzieć, że wszystko to dzięki szczęściu w losowaniu przeciwników, gdyż zmierzyli się z Vici Gaming, Team Secret i TnC Pro Gaming.

Droga zespołu z Południowo-Wschodniej Azji była nieco dłuższa przez przegraną z VGJ.Thunder i Virtus Pro, ale ostatecznie wygrana nad Na’Vi zapewniła im miejsce w TOP 8. TnC z obecnym dorobkiem występów tylko na dwóch Minorach, również miało ochotę na porcję Punktów Kwalifikacyjnych.

Pokazało to, bardzo przekonywująco wygrywając pierwszą grę ćwierćfinału. W 40 minutowej grze absolutnie udało się im zdominować przeciwników i bardzo mocno rozpocząć serię. VGJ.Thunder stanęło przed trudnym zadaniem wygrania dwóch gier pod rząd, by móc awansować. Druga rozgrywka wyrównała wynik spotkania. Chińczycy zagrali dość ostrożnie, gdyż mimo posiadanej przewagi wygrana zajęła im niemal 50 minut. Najwidoczniej jednak przywróciło im to pewność siebie, gdyż decydującą rozgrywkę VGJ.Thunder zdominowało od początku do końca, eliminując TnC Pro Gaming z The Bucharest Major.

Newbee 2:0 Team Secret

Po Majorze w Katowicach Newbee niewątpliwie liczyło na rehabilitację w turnieju w Bukareszcie. Team Secret zaś, po utracie pierwszego miejsca w Dota Pro Circuit, miało ochotę na porcję nowych Punktów Kwalifikacyjnych.

Obie drużyny dobrze zaprezentowały się w fazie grupowej pewnie kończąc ją z wynikiem 3:1. Jednym potknięciem chińskiego zespołu był mecz na Evil Geniuses, podczas gdy europejski skład uległ wyłącznie VGJ.Thunder. Tym samym dość pewnie awansowały do ćwierćfinału, gdzie przyszło im zmierzyć się o awans do finałowej czwórki.

Pierwsza gra wydawała się dość wyrównana i żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi aż do 30 minuty. Newbee dużo lepiej rozegrało część swojej strategii dotyczącej puszownia i umocnienia pozycji na mapie, co pozwoliło im wyjść na znaczne prowadzenie. Los Team Secret przypieczętowała dwukrotna utrata ich carry’ego – Ace’a. Tym samym chińska drużyna zdołała wyjść na prowadzenie w serii.

Kolejna rozgrywka okazała się o bardziej jednostronna z Sccc kończącym spotkanie z wynikiem 16/0/7 na Death Prophet. Team Secret nie poddawało się, walcząc do samego końca, ale Newbee o wiele lepiej radziło sobie w potyczkach drużynowych. Gra zakończyła się poddaną europejskiego składu przed 33 minutą spotkania i tym samym jego eliminacją z turnieju.

Newbee awansowało zaś do półfinału, gdzie dzisiaj zmierzy się z VGJ.Thunder. Będą to derby Chin i niewątpliwie poza walką o finał, również starciem o dominację w regionie. Zapraszamy do oglądania meczu, który rozpocznie się około 12.30 na oficjalnym streamie.