Podczas trwania jednego z najważniejszych turniejów w grze Dota 2, doszło do nietypowej sytuacji. Prowadzący imprezę James „2GD” Harding, stracił pracę, mimo tego, że w trakcie problemów technicznych próbował uratować show.

2GD prowadził analizę meczową w trakcie problemów technicznych. Chwilę później program został zdjęty z anteny, a on za pośrednictwem Twittera poinformował, że został zwolniony. Decyzję podjęli ludzie z Valve.

Prawdopodobnie przyczyną usunięcia 2GD z Shanghai Major był jego styl prowadzenia imprezy. Robił to zbyt luźno i mało profesjonalnie, pozwalał sobie na robienie kawałów w trakcie przerw. Jednak mimo wszystko zabawiał publikę, a jej taki styl odpowiadał. Przerwa techniczna trwała trzy godziny, a przez cały ten czasu 2GD utrzymywał widzów przed monitorami komputerów.

Reddit i Twitter wybuchnął. Wszędzie możemy przeczytać postulaty fanów, którzy pragną przywrócenia 2GD do stanowiska komentatorskiego. Solidarność z nim wyraził nawet jeden z najpopularniejszych komentatorów esportowych na świecie – Paul „ReDeYe” Chaloner.