Jest to drugie wyróżnienie MVP w karierze Mathieu „ZywOo” Herbaut. Co ciekawe pierwsze zdobył niecałe dwa tygodnie temu, po zakończeniu cs_summit 4.

Osiemnastoletni reprezentant drużyny Team Vitality otrzymuje swoje drugie wyróżnienie najlepszego gracza turnieju, tym razem za występ na finałach siódmego sezonu Esports Championship Series.

Mimo jednej porażki w fazie grupowej, Mathieu „ZywOo” Herbaut zakończył pięć z sześciu map powyżej ratingu 1.00. W fazie pucharowej pokazał jeszcze lepszą wersję samego siebie i udowodnił, dlaczego niektórzy uznają go obecnie za najlepszego gracza na świecie. Na żadnej z czterech rozegranych lokacji jego rating nie spadł poniżej 1.50, na na finałowej mapie przekroczył granicę „dwójki”. Ostatecznie Herbaut zakończył zawody z najlepszym wynikiem w średnim ratingu, średniej liczbie asyst zdobywanych na rundę oraz w wygranych clutchach. Sam wygrał dwie sytuacje jeden na jednego, cztery jeden na dwóch oraz jedną jeden na trzech. Dodatkowo zajął wysokie lokaty w takich kategoriach jak średnie obrażenia na rundę oraz udział we wszystkich fragach zespołu.

Jest to drugie wyróżnienie MVP na koncie Francuza, a co ciekawe, pierwsze zdobył zaledwie dwa tygodnie temu. ZywOo zdecydowanie prężnie pracuje na tytuł najlepszego gracza 2019 roku. Następna okazja aby zobaczyć Vitality w akcji nastąpi za trzy tygodnie podczas ESL One Cologne.