Relog Media – organizator turniejów z serii Home Sweet Home – ogłosił dziś ważną wiadomość dla wszystkich uczestników. Zwycięzcy każdej serii zostaną bowiem zaproszeni na finały LAN-owe, które odbędą się w Belgradzie w 2022 roku.

Internetowe turnieje od Relog Media są z nami od ponad roku – w czasach lockdownowych zastąpiły pomniejsze LAN-y jak DreamHacki Open czy regionalne zawody, przenosząc rozgrywki tylko do internetu. Sama nazwa Home Sweet Home sugerowała wiele i była spójna z ideą rozgrywek 100% w online. Dzisiaj jednak dotarła do nas bardzo ciekawa wiadomość, jakoby organizator planował turniej LAN-owy na 2022 rok.

LAN będzie istnym zwieńczeniem całego cyklu, a miejsce rozgrywek – Belgrad – stanie się na kilka dni miejscem pobytu wszystkich mistrzów poszczególnych edycji. W 2021 roku takich zawodów odbędzie się łącznie dwanaście – po jednym na miesiąc. Tym samym na LAN-ie w 2022 zobaczymy 16 uczestników – dwunastu zwycięzców miesięcznego eventu, a także cztery dodatkowo zaproszone drużyny.

Na razie poznaliśmy trzech uczestników mistrzostw. Są to FunPlus Phoenix, HAVU i mousesports, które wygrywały kolejno w styczniu, lutym i marcu. Przypomnijmy, że x-kom AGO było blisko zwycięstwa w lutowej edycji, jednak ostatecznie Polacy przegrali w finale z Finami. Teraz nadarza się szansa w turniejach zwanych Spring Sweet Spring. Następnie odbędą się trzy eventy Sun Sweet Sun, a zimą będą miały miejsce Fall Sweet Fall.

Turniej odbędzie się w stolicy Serbii – Belgradzie – popularnej destynacji wielu esportowych drużyn w celach bootcampowych. Finały odbędą się w lutym 2022 roku i będą miały bardzo dużą pulę nagród wynoszącą aż 250 tysięcy dolarów. Uczestnicy będą rozgrywać swoje mecze w specjalnym studiu współpracującym z Hotelem Jugosławia. Będzie to pierwszy LAN Relog Media.