Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany przez wielu fanów Counter-Strike'a w Polsce IEM Katowice. Jednak przed jego startem czeka nas jeszcze jeden turniej wysokiej rangi – DreamHack Open Anaheim.

Łatwo jest zapomnieć o wydarzeniu rangi DreamHack Open, zwłaszcza kiedy jest organizowane tuż przed czymś takim, jak IEM Katowice. Na naszej rodzimej ziemi pojawi się prawdziwa śmietanka CSa. Nie zapomnijmy jednak o tych pod nimi, którzy właśnie imprezą w Kalifornii będą starały się udowodnić własną wartość i wejść do tej światowej czołówki.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę tego, kto może zatriumfować w najbliższy weekend w Stanach Zjednoczonych.. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

*Kurs forBET:
7.00

European Union Complexity

Po ostatnich osiągnięciach w Londynie podczas BLAST Premier Spring, nikogo nie powinno dziwić postawienia amerykańskiej organizacji w roli faworyta do podniesienia trofeum w Anaheim. poizon i spółka zaprezentowali naprawdę wysoki poziom, pokonując na swojej drodze do finału grupy B między innymi najlepszą drużynę na świecie, Astralis. Pomimo ewentualnej porażki przeciwko Natus Vincere, formacja zaszła i tak o wiele dalej niż ktokolwiek by się spodziewał. Zawodnicy Complexity udowodnili w Wielkiej Brytanii swoją wartość, i pokazali, że są w stanie ogrywać najlepszych, których w Kalifornii de facto nie będzie.

Jako kontrargument co do formy organizacji Jasona Lake'a można postawić jej dyspozycję online. Wszak Complexity nie powiodło się wejście do zamkniętych kwalifikacji na Minora, gdzie ulegli między SMASH, a jeszcze wcześniej polskiemu PACT. Niemniej jednak warto pamiętać, że jest spora różnica pomiędzy formą na LANach, a w otwartych, online kwalifikacjach. Tym bardziej, że Complexity to brygada popularna za Atlantykiem. W Anaheim powinni znaleźć niejednego fana, który wesprze ich starania. Mając tak atrakcyjny kurs wysokości 7.00, głupio byłoby nie przemyśleć tej opcji.

*Kurs forBET:
6.00

Finland ENCE

Na końcu chciałbym wspomnieć o ENCE. Finowie może i nie przeżywają ostatnio fantastycznego okresu, a jest można by nawet rzec fatalnie. Po wyrzuceniu Aleksiegob ze składu, niegdyś słynne EZ4ENCE zmieniło się w symbol złych decyzji i regularnego spadku formy. W obecnym roku, na sześć online spotkań udało im się wygrać jedynie dwa… i to na polskie Illuminar i AGO. Czy Finowie stoczą się jeszcze bardziej?

Osobiście twierdzę, że nie. Długi okres przerwy, mam nadzieję pełen praktyki, i swojego rodzaju zimny prysznic w postaci końcówki 2019 roku, powinny być dla ENCE wystarczającym budzikiem. Koniec końców rok temu widzieliśmy ich w finale Majora w Katowicach, a obecnie nie wierzymy, że osiągną sukces na turnieju pokroju DreamHack Open Anaheim? Ja wierzę, jak się okazuję, wraz z niektórymi graczami forBETu. Kurs 6.00 to bardzo ciekawa propozycja, a przystanek w Anaheim może być pierwszym na drodze ku odbudowie dawnej dyspozycji i pozycji w rankingach.

*Kurs forBET:
6.50

Russian Federation forZe

Ekipą która bez wątpienia jest w pewnym stopniu niedoceniana przez widzów CSa, jest forZe. Rosjanie niejednokrotnie udowadniali,  że są w stanie mierzyć się z najlepszymi z najlepszych. Co prawda, ostatni LAN w ich wykonaniu nie napawał radością ich fanów – na 5/6 miejscu zakończyli EPICENTER w Moskwie po porażce z Heroic. Z czystym sercem można jednak powiedzieć, że w nowy rok rozpoczęli pozytywnie. Wpierw wygrane kwalifikacje na turniej w Kalifornii, potem bliska przegrana z Copenhagen Flames. forZe może zaskoczyć wielu.

Po stronie Rosjan stoi ich umiejętność do treningów, które owocują w przyszłości. Wymienione powyżej spotkania były jedynie online, więc trudno też powiedzieć jak almazer i spółka będą czuli się na LANie, zwłaszcza po drugiej stronie świata. Niemniej jednak na papierze wyglądają oni na naprawdę mocną ekipę, która regularnie osiąga wyniki niż jakikolwiek z pozostałych zespołów. To w połączeniu z atrakcyjnym kursem 6.50 sprawia, że nie można przejść koło forZe obojętnie.

* – kursy z dnia 19.02.20 r. z godziny 23:00