Wczoraj zakończył się kolejny sezon WePlay Academy League. Czwarty raz z rzędu tytuł mistrzowski zdobyło MOUZ NXT z naszymi rodakami na pokładzie!

  • Poland MOUZ NXT 2:0 Germany BIG Academy

Czwarta edycja WePlay Academy League przyniosła nam ten sam finał, co trzecia, czyli starcie między MOUZ NXT BIG Academy. Rywalizacja o trofeum rozpoczęła się na Nuke'u, którego wybrała ekipa Miłosza „mhL” Knasiaka. W pierwszej odsłonie przystąpiła do ofensywy, w której wypracowała prowadzenie 9:6. Następnie totalnie przejęła kontrolę nad potyczką, co tylko potwierdza ostateczny wynik, którym zwyciężyła – 16:6.

Po krótkiej przerwie zespoły wróciły na serwer, aby zmierzyć się na Duście2. Druga mapa była zdecydowanie bardziej wyrównana. Myszy grając w CT nie były w stanie już tak dominować, jak podczas minionej lokacji. Do ataku przeszły wygrywając zaledwie 8:7. Zmiana stron w zasadzie nie wpłynęła zbyt mocno na rozgrywkę, ponieważ dalej obserwowaliśmy zacięty pojedynek. Gdy jednak nadszedł kluczowy moment w meczu, MOUZ NXT zaprezentowało skuteczne wejścia i triumfowało nad przeciwnikiem 16:13.

Kamil „siuhy” Szkaradek i spółka zamknęli tym samym finałowe spotkanie 2:0. Czwarty raz z rzędu zajęli najwyższy stopień na podium, dzięki czemu zgarnęli nagrodę główną w postaci $45 000. Został napisany kolejny rozdział historii MOUZ NXT w WePlay Academy League!