Europejskie otwarte eliminacje do DreamHack Masters Spring dobiegły końca. Znamy więc pełną listę uczestników zamkniętego etapu kwalifikacji!

To nie były łatwe dwa dni dla drużyn, które przystąpiły do otwartych kwalifikacji DH Masters Spring 2021. Jeżeli chciały awansować do zamkniętej fazy rozgrywek, musiały przebić się przez drabinkę pełną zespołów z tym samym celem. Ostatecznie ten wyczyn w europejskiej odsłonie zmagań nie udał się żadnej z polskich ekip, choć całkiem blisko byli reprezentanci MAD DOG'S PACT Tarczyński Protein Team, którzy odpadli w RO32. Formacje, które dopięły swego, to Nordavind, K23, VOYVODA i Movistar Riders.

Wspomniane dywizje dołączyły do ComplexityCloud9Heroic OG, czyli składów, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie do DreamHack Masters Spring – EU Closed Qualifier. Jednocześnie organizatorzy ogłosili od razu, kto zagra przeciwko komu na start rywalizacji w formacie podwójnej eliminacji.

6 marca: 

  • 17:00 Denmark Heroic vs. Bulgaria VOYVODA
  • 17:00 European Union Cloud9 vs. Kazakhstan K23
  • 17:00 European Union OG vs. European Union Nordavind
  • 17:00 European Union Complexity vs. European Union Movistar Riders

Zamknięte kwalifikacje potrwają do 7. marca. Stawką potyczki są dwa sloty na liście uczestników głównego wydarzenia, którego pula nagród wynosi $250 000.