ELEAGUE w najnowszym oświadczeniu, poinformowało na temat zasad dotyczących drużyn biorących udział w Minorach, kwalifikacjach do Majora jak i samym Majorze, który odbędzie się na początku przyszłego roku.

Bez zbędnego owijania w bawełnę, prezentujemy wam całe oświadczenie udostępnione przez ELEAGUE:

Drużyny, które grają w Minorze i dostaną się na LAN-owe kwalifikacje muszą zachować większość składu (3 na 5) by zachować slota.

Gracze, którzy uczestniczą w minorze, nie mogą w jakikolwiek sposób przejść do drużyny biorącej udział w LAN-owych kwalifikacjach lub samym Majorze.

Drużyny, które awansują do LAN-owych kwalifikacji, poprzez Minora, mają 48 godzin na zapisanie swojego pięcioosobowego składu oraz szóstej osoby będącej ich trenerem/zawodnikiem rezerwowym. Jeżeli ta drużyna się zakwalifikuje na Majora, będzie ich obowiązywał ten skład. 

Terminy rejestrowania składów:

  • Azja – 1 listopada 2016
  • Ameryki – 6 listopada 2016
  • Europa – 8 listopada 2016
  • CIS – 15 listopada 2016

Drużyny zaproszone na LAN-owe kwalifikacje (9-16 miejsce na poprzednim Majorze) mają czas na zgłoszenie składów do 15 listopada, do 12:00 (18:00 naszego czasu). Zmiany w składzie podczas LAN-owych kwalifikacji nie są dozwolone.

Podczas Majora ELEAGUE każda drużyna może zmienić jakiegokolwiek gracza na zawodnika rezerwowego lub trenera, jeżeli zgłosi to przed rozpoczęciem turnieju. Po starcie turnieju zabronione są jakiekolwiek zmiany w składzie. Wyjątkiem jest kontuzja lub choroba zawodnika. ELEAGUE może odrzucić również tę prośbę, jeżeli nie ma wystarczających dowodów. Dodatkowo, zmieniony zawodnik może nie wrócić do składu na resztę turnieju.

Drużyny ze statusem Legendy, muszą zachować większość składu (3 z 5).

Drużyny ze statusem Legendy, mają czas do 9 grudnia, do godziny 12:00 (18:00 naszego czasu) aby zgłosić skład swojego zespołu. Po tym czasie jakiekolwiek zmiany graczy są zabronione.

Drużyny zaproszone na LAN-owe kwalifikacje muszą zachować większość składu (3 z 5) aby zachować swojego slota.