Odsłonięto kolejne karty dotyczące nadchodzącej edycji ESL Mistrzostw Polski. Poznaliśmy zaproszone formacje do zamkniętych kwalifikacji. W rozgrywkach pojawi się m.in. Anonymo Esports.

Dwa dni temu oficjalnie zapowiedziano następną odsłonę jednej z najważniejszych krajowych lig – ESL Mistrzostw Polski. Dowiedzieliśmy się, że zmagania wystartują 8. marca, a ich pula nagród ponownie wynosiła będzie 50 tysięcy złotych. Dodatkowo organizatorzy dla najlepszej formacji przygotowali slot w ESL NC Global Play-off, którego zwycięzca awansuje do ESL One Cologne Play-in, a wicemistrz do rozgrywek z serii DreamHack Masters. Krótko mówiąc – nasi rodacy będą mieli o co walczyć!

Pełna lista uczestników zbliżających się ESL MP dalej natomiast jest tajemnicą. Na światło dzienne wyszło natomiast, które zespoły otrzymały bezpośrednie zaproszenie do zamkniętych eliminacji. Mowa o reprezentantach Anonymo EsportsHonorisPGE Turów ZgorzelecŚląsk Wrocław EsportsAVEZ Illuminar Gaming. Do wspomnianych ekip dołączy kolejne sześć wyłonione z otwartej drabinki. Łącznie więc w kwalifikacjach obserwować będziemy dwanaście drużyn, z czego cztery przejdą do głównego wydarzenia.

Zamknięte eliminacje do ESL Mistrzostw Polski potrwają od 1. do 2. marca. Nie ulega wątpliwości, że podczas nich oczy większości społeczności zwrócone będą na Anonymo, które śmiało możemy nazwać polskim super składem. W teorii zdobycie slota nie powinno być dla podopiecznych Adriana „IMD” Piepera żadnym większym wyzwaniem, lecz pamiętajmy, że w CS:GO stać się może wszystko, a każdy z uczestników ma ten sam cel – dostać się do zawodów, zatem zapowiadają nam się emocjonujące potyczki.