Już w najbliższy piątek rozpocznie się pierwszy etap Polskiej Ligi Esportowej Wiosna 2019. Znamy już wszystkich szesnastu uczestników inauguracyjnych rozgrywek.

Nowa edycja Polskiej Ligi Esportowej przyniosła kompletną rewolucję w formacie rozgrywek ligi. Sezon podzielony został na pięć etapów, a w każdym z nich mierzyć się będą drużyny Dywizji Mistrzowskiej, LOTTO Dywizji Profesjonalnej oraz śmiałków z otwartych kwalifikacji. Wszystko po to aby dać widzom jeszcze więcej Counter-Strike'a, a młodym i ambitnym graczom stworzyć więcej pola do rozwoju.

W pierwszym etapie weźmie udział osiem ekip z Dywizji Profesjonalnej, pięć drużyn z LOTTO Dywizji Mistrzowskiej oraz trzy zespoły wyłonione na drodze otwartych kwalifikacji. Składy te będą walczyć o jedno miejsce w play-offach, gdzie czekają już na nich AGO Esports oraz Aristocracy, a dodatkowo do wygrania będzie 10.000 złotych. Pierwsze spotkania wystartują już w piątek 17 maja.

Rozlosowane pary wyglądają następująco:

Poland x-kom team
Poland Codewise Unicorns
Poland Warriors
Poland Klan Gadanych Głupot
Poland Wisła Płock
Poland Polbit Pogoń Esport
Poland Izako Boars
Poland Actina PACT

vs Poland The Bulls Team
vs Poland Bakłażany
vs Poland EVOLVE
vs Poland Dr Pepper
vs Poland M1-Gaming
vs Poland LIGNUM
vs Poland AVEZ Esport
vs Poland SZEFostwo

Pierwszego dnia drużyny w dogodnych dla siebie godzinach, poza streamem, rozegrają pierwsze spotkania. Transmisje wystartują w sobotę o godzinie 17:00, a mecze będzie można oglądać jednocześnie na kanałach Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv.