Minory to seria turniejów, z których wyłaniane są najlepsze drużyny z całego świata, które zmierzą się w ostatecznych kwalifikacjach do Majora. Wyróżnia się ich cztery, a z każdego z nich awansują dwie ekipy.

W europejskim Minorze najlepsi okazali się GODSENT oraz HellRaisers. Mają oni zapewniony występ w kwalifikacjach do najbliższego Majora, gdzie walczyć będą z drużynami, które zajęły miejsca od 8 do 16 na ESL One Cologne 2016 oraz innymi laureatami Minorów. W amerykańskiej edycji udział wezmą: Cloud9, Echo Fox, Immortals, Team SoloMid.

Cloud9 zajęło pierwsze miejsce w grupie A, nie zaliczając żadnej przegranej. Zaraz za nimi, na drugiej pozycji uplasowało się Team SoloMid, które przegrało jedynie z wcześniej wymienionym Cloud9. W grupie B pozycję lidera zajęło Echo Fox, wygrywając obydwa mecze. Po jednej wpadce z Muffin Lightning, Immortals awansowało z drugiej pozycji. Ciekawostką jest to, że do Minora awansowały wszystkie drużyny, które zostały zaproszone do jego kwalifikacji. Zespoły z wcześniejszych eliminacji poległy, nie wykorzystując swojej szansy.

Amerykański Minor odbędzie się w dniach 3-4 grudnia. Zwycięzca zgarnie $30,000 i wraz z zespołem z drugiego miejsca awansują do kwalifikacji do Majora.