Ujawnione zostały pary trzeciego tygodnia ósmego sezonu ECS. Zarówno w Europie jak i w Ameryce Północnej szykują się intrygujące starcia.

Snaxa i spółkę czeka trudne zadanie na rozpoczęcie zmagań w trzecim tygodniu. Od tej kolejki zwycięzcy zaczną już bezpośrednio kwalifikować się do finałów ECS, które odbędą się w Arlington. Naturalnym w takim razie jest fakt, że udział zaczęły brać zespoły z najwyższej półki. Mowa tutaj o takich formacjach jak mousesports, Ninjas in Pyjamas, czy też FaZe Clan. Zza Atlantykiem w akcji zobaczymy między innymi Evil Geniuses i Cloud 9. Warto będzie śledzić między innymi zmagania mysz, ponieważ ich rywalem będzie zespół z innym polskim akcentem. Ekipa karrigana podejmie M1X, w którym obecnie występuje tudsoN.

Virtus.pro nie zmierzy się z FaZe czy też NiP, co nie znaczy, że na start będą mieli łatwo. Ich przeciwnikiem zostanie Tricked. Duńczycy zaczynają być pewnego stopnia nemesis polskiego składu. W ostatnim czasie Virtusi bardzo często spotykają się na serwerze z Bubzkjim i spółką, a rezultaty są naprawdę mieszane. Kiedy te drużyny spotkały się dwa tygodnie temu podczas drugiego tygodnia ECS, to podopieczni kubena triumfowali. Jednak ponad tydzień wcześniej musieli uznać wyższość rywali w finale V4 Future Sports Festival 2019.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w kolejnym tygodniu. Jednego możemy być pewni. Jeżeli ekipie Vegi'ego uda się odnieść sukces w pojedynku z Tricked, to będzie to jak najbardziej pozytywny początek. Droga jednak do zakwalifikowania się na LANa wciąż pozostanie trudna i długa. Trzeba pamiętać, że w półfinale może im przyjść zmierzyć się z mousesports, a jeżeli dojdą do samego finału to ich przeciwnikiem może zostać chociażby FaZe. Myszy doszły ostatnio do ćwierćfinału DreamHack Masters w Malmö, więc są w dobrej dyspozycji. FaZe posiada za to takie talenty, że zawsze są niebezpieczni. Nie pozostaje nam nic innego, niż tylko trzymać kciuki. Start batalii Virtus.pro z Tricked już w poniedziałek o godzinie 17:00.

Oto jak prezentują się ćwierćfinały trzeciego tygodnia:

Europa

European Union mousesports vs M1X European Union
Poland Virtus.pro vs Tricked Denmark
European Union FaZe vs BIG Germany
Denmark Heroic vs NiP Sweden

Ameryka Północna

Brazil FURIA vs Riot Squad United States
Brazil INTZ vs Cloud 9 United States
United States ATK vs Complexity United States
United States ex-Singularity vs Evil GeniusesUnited States

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wybrane spotkania z polskim komentarzem transmitowane są na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Najważniejsze informacje o lidze możecie znaleźć pod tym adresem.

Mateusz „Yoshi” Miter – śledź autora na twitterze   →