Już dokładnie wiemy, z kim naszym rodakom przyjdzie się zmierzyć na start ESL Pro League S15 Conference. Przypominamy, że zmagania startują 23. listopada, więc formacje są na ostatniej prostej pod kątem przygotowań do wydarzenia.

Każda drużyna celuje w rywalizację w ESL Pro League. Jednej formacji z Polski udało się nie tak dawno zameldować na liście uczestników CS-owej Ligi Mistrzów po wygranej w 38. odsłonie ESEA Premier. Mowa o x-kom AGO, do którego będzie chciało dołączyć m.in. Anonymo Esports Wisła All iN! Games Kraków, czyli dwa w pełni polskie zespoły posiadające slota w EPL Conference.

Wspomniane wydarzenie jest ostatnim kwalifikacyjnym turniejem do najbardziej prestiżowej ligi w CS:GO. Zobaczymy w nim podane wyżej dwa składy z naszego kraju oraz Sprout z Kamilem „KEi” Pietkunem, EC Brugge z Mateuszem „n0tice” Wolniakiem i Mateuszem „matty” Kołodziejczykiem oraz MAD Lions, którego szkoleniowcem jest dobrze wszystkim znany Jakub „kuben” Gurczyński. W puli nagród znajdą się trzy przepustki do ESL Pro League S15 $27 000.

EPL Conference rozpocznie się 23. listopada. Dziś poznaliśmy pierwsze pary w drabince podwójnej eliminacji. Poniżej przedstawiamy pojedynki, w których do akcji wkroczą Polacy.

  • Poland Wisła All iN! Games Kraków vs. Brazil GODSENT
  • Poland Anonymo Esports vs. Australia ORDER
  • Germany Sprout (KEi) vs. United States Extra Salt
  • European Union MAD Lions (kuben) vs. European Union EC Brugge (matty i n0tice)

Patrząc tylko i wyłącznie na światowy ranking HLTV – największe wyzwanie ma Biała Gwiazda, która podejmie 23. ekipę według zestawienia. Nie ulega jednak wątpliwości, że GODSENT jest paczką do pokonania. Anonymo trafiło całkiem nieźle, gdyż na ORDER, którego nie powinno się bać – z takimi rywalami po prostu trzeba wygrywać, jeśli się myśli o awansie. Sprout zmierzy się z Extra Salt, które potrafi pokazać się z solidnej strony, ale bądźmy dobrej myśli, a EC Brugge zagra z ciągle progresującym MAD Lions.