Zostały ujawnione pierwsze zaproszenia na turniej, który odbędzie się pod koniec tego miesiąca. Uczestnikami ósmego sezonu StarSeries i-League będą między innymi zespoły, które świetnie poradziły sobie na Majorze.

Początek października to najwyższa pora, żeby zacząć ujawniać formacje, które udadzą się do Turcji na StarSeries i-League Season 8. Wydarzenie odbędzie się za niecałe trzy tygodnie, więc czasu zostało mało, a dzisiejsze ogłoszenie jest pierwszym, które mówi o wysłanych zaproszeniach. Od razu dostaliśmy jednak informacje nie o jednej, a o dwóch drużynach, które polecą do Azji Mniejszej.

Będą to dwie ekipy z top 4 Berlińskiego Majora. Mowa tutaj o AVANGAR i Renegades. Pomimo sukcesu na najważniejszym turnieju w półroczu, Australijczykom zabrakło jakiejkolwiek weryfikacji formy po zeszłomiesięcznym Majorze. Nie wzięli oni udziału w żadnym LANie od tamtego czasu, więc w Belek będą szukali kolejnego sukcesu i umocnienia swojej obecnej pozycji w top 10 rankingu HLTV. Zakładając że nie spadną do tamtego czasu.

AVANGAR za to było bardzo aktywne od momentu dojścia do finału, w którym stanęli w szranki z Astralis. Triumf na BLAST Pro Series w Moskwie to ich najgłośniejsze osiągnięcie od tamtego czasu. Ale buster i spółka brali udział w kilku innych rozgrywkach na przestrzeni ostatniego miesiąca. Mowa tutaj między innymi o 8 sezonie ligi ECS. Kazachowie dzięki świetnym wynikom weszli do top 5 światowej czołówki, i będą starać się brnąć jeszcze dalej w Turcji. Będzie to jednak trudne zadanie, jako że tuż przez rozpoczęciem organizowanego przez StarLadder wydarzenia, wezmą oni udział w Dreamhack Open Rotterdam.

Do 12 zaproszonych zespołów dojdą także cztery, które zatriumfują w kwalifikacjach. Obecnie znane są dwa z nich, a są nimi chińskie Invictus i 5POWER.