Nie tak dawno do sieci trafiła informacja, że organizatorzy ESL One Cologne 2017 wyciągają rękę do drużyn i chcą, aby one same wybrały sobie format na ich nadchodzący turniej. Większa część zagłosowała na system szwajcarski i to on pojawi się, podczas zawodów w Niemczech.

Oficjalnie poznaliśmy format nadchodzących rozgrywek ESL One Cologne 2017. Organizatorzy wpadli na fajny pomysł i zrobili coś nietypowego. Chcieli, aby to drużyny same zdecydowały, co wolą rozgrywać na evencie. Głosy były podzielone, ale jednak z lekką przewagą zwyciężył system szwajcarski. Nie zobaczymy więc podziału na grupy, tylko wszystko będzie zależało od bieżących wyników. Oznacza, to że naprawdę ciężko przygotować się pod danego rywala, gdyż jeszcze nie wiadomo na kogo się trafi i kto z jakim bilansem zakończy pierwszy etap ESL One Cologne 2017.

Jeżeli chodzi o głosy – dziewięć drużyn postanowiło, że chce grać w systemie szwajcarskim, a sześć, że lepszy byłby podział na grupy. Przypominamy, że na LANXESS Arenie 7-9 lipca, walka toczyć się będzie o piękny puchar, a także o pulę nagród, która wynosi $250 000.