FLASHPOINT wydał ostateczne oświadczenie. Organizatorzy pierwszego europejskiego turnieju RMR zakomunikowali, że spotkanie między Anonymo Esports a Ninjas in Pyjamas zostanie powtórzone.

Zacznijmy od początku. 14. maja o godzinie 18:10 w ramach FLASHPOINT 3 wystartowała potyczka z Anonymo Esports i Ninjas in Pyjamas w roli głównej. Niestety już na początku pierwszej mapy u rywala naszych rodaków pojawiły się spore problemy techniczne – konkretniej wysoka utrata pakietów w okolicy 40%. Byliśmy zatem świadkami długiej pauzy, podczas której próbowano znaleźć rozwiązanie tego kłopotu. Ostatecznie po pewnym czasie wznowiono zmagania.

Fredrik „REZ” Sterner z łatwością zgarnęli Overpassa – 16:3. Następnie jednak podopieczni Adriana „IMD” Piepera odpowiedzieli wygraną 16:13 na Nuke'u i w efekcie do rozstrzygnięcia rozgrywek potrzebny był jeszcze Mirage. Decydująca lokacja po wyrównanej walce wpadła na konto Polaków – 19:17. Oznaczało to ich zwycięstwo wynikiem 2:1 w całej serii BO3 i jednocześnie awans do kolejnego etapu górnej drabinki.

Wydawało się, że mimo narzekania NiP w social mediach na warunki, w których przyszło im rywalizować, temat meczu jest po prostu zakończony. Okazało się natomiast, że nie, bowiem organizacja złożyła protest i w niedzielny wieczór dowiedzieliśmy się, że dojdzie do powtórki zawodów, czego efektem było ogromne oburzenie praktycznie całej CS-owej społeczności.

Dziś w nocy FLASHPOINT ogłosił, że odbędzie się ona w formacie BO1 – drużyny zmierzą się tylko na Mirage'u, który był zwieńczeniem ich spotkania numer jeden. Spotkanie zaplanowano na 18 maja o godzinie 21:00. Mecz w drabince przegranych zaś został przesunięty na środę. Pełne oświadczenie firmy znajdziecie pod tym adresem.