Kolejna przeróbka obszaru bombowego B na Vertigo oraz zupełna nowość jeśli chodzi o oficjalne serwery – areny jeden na jednego. Jak wyglądają te zmiany?

Oddech VALORANTA na plecach Valve, zgodnie z oczekiwaniami, zmusił ich do intensywniejszych prac nad Counter-Strikem. Drugi tydzień z rzędu firma Gabe'a Newella serwuje nam sporą aktualizację, w której wprowadza mnóstwo (jak na CS-a) nowości oraz odpowiada na prośby graczy.

Zacznijmy może od czegoś, czego nikt się nie spodziewał, a z pewnością wielu ucieszy. W ramach testów, w trybie Skrzydłowy, dodano rozgrzewkowe areny jeden na jednego, które najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości trafią również do meczów rankingowych. Skąd taki wniosek? Otóż stąd, że Valve umieścił na mapach nie dwie areny, a pięć, czyli dla dziesięciu osób na serwerze. Patrząc na odzew społeczności, pomysł ten spodobał się wielu graczom, mimo że wcześniej raczej nikt nie wpadł na takie rozwiązanie.

Oto jak wyglądają areny:

Valve po raz kolejny na tapet (nie mylić z tapetą, o zgrozo) wzięło mapę de_Vertigo. Nie ma co ukrywać, że lokacja nie cieszy się zbyt dużym uznaniem wśród niedzielnych graczy, lecz na scenie profesjonalnej zaczęła pojawiać się zdecydowanie częściej. Zmiany podyktowane są oczywiście opiniami zawodowców i patrząc na ich pierwsze wrażenia, Valve odwaliło kawał dobrej roboty.

Przede wszystkim, na obszarze bombowym A nie będzie już możliwe skanowanie z rampy. Wielka drewniana ściana została zastąpiona porządnym kawałkiem metalu, który przepuszczać będzie strzały jedynie z najpotężniejszych karabinów:

Jednak główne zmiany dotyczą obszaru bombowego B, który po raz kolejny został zbudowany od podstaw. Mówiąc o podstawach, zacznijmy od tego, że jego fundamenty zostały obniżone o 32 jednostki, co ma faworyzować terrorystów, którzy mogą szybciej pojawić się na górze. Zdecydowanie mocno odczuwalną zmianą jest przesunięcie okienka w stare miejsce drzwi, a nowością jest fakt, że sami będziemy mogli wskoczyć na tą miejscówkę z obydwóch stron. Ostatnią dużą zmianą jest przerobienie niższego piętra, co wpłynie na rotacje strony atakującej.