Gorsza forma Teamu Vitality zbiera pierwsze ofiary – jest nim Cedric „RpK” Guipouy. Organizacja ogłosiła, że 31-latek odejdzie z drużyny po BLAST Premier Spring Showdown.

Zmiany podyktowane są słabą postawą zespołu w 2021 roku. Francuzi rozczarowali na wszystkich dotychczasowych turniejach – na BLAST Premier Spring Groups zajęli ostatnie miejsce w grupie, IEM Katowice to dopiero 9.-12. miejsce. Najgorzej było jednak na ESL Pro League, gdzie Vitality nie wyszło nawet z grupy, zajmując ostatecznie 13.-16. miejsce. Drużyna jeszcze w listopadzie i grudniu ubiegłego roku zajmowała pierwszą lokatę w rankingu HLTV, a teraz jest już dopiero na 6. pozycji, a zapewne będzie wkrótce tylko gorzej.

Wszystkie te czynniki spowodowały, że zespół zdecydował się na wymianę jednego z graczy. Padło na najbardziej doświadczonego, czyli RpKa. 31-latek jest z Vitality od samych początków – dołączył do organizacji 2,5 roku temu. Obok ZywOo ma najwięcej rozegranych map – 578. Niemniej jednak zdecydowało, że to właśnie Cedric opuści zespół. Co na ten temat powiedział trener Remy „XTQZZZ” Quoniam? To była jedna z najtrudniejszych decyzji. Cedric jest przykładem zdobywcy, był pewnym i inspirującym graczem. Zespół niestety zmagał się z kilkoma problemami, dlatego musieliśmy poszukać nowych rozwiązań.

RpK po raz ostatni w barwach Vitality wystąpi na BLAST Premier Spring Showdown. Turniej rozpoczyna się 13 kwietnia, Francuzi wejdą do gry dwa dni później. W pierwszym spotkaniu zmierzą się z 9z.