Potwierdziły się plotki z początku maja – Ignacio „meyern” Meyer został odsunięty od pierwszego składu MIBR. Na jego miejsce wskakuje Alencar „trk” Rossato.

Transfer meyerna do MIBRu od początku budził wątpliwości. Argentyńczyk nigdy nie prezentował wysokiej formy w nowych barwach, mimo że był obecny w drużynie od grudnia 2019 roku. Na gracza spadła fala krytyki, zwłaszcza po porażce w finale FLASHPOINT przeciwko MAD Lions.

Samo MIBR zaś od dłuższego czasu znajduje się w kryzysie i ma na razie nie ma pomysłu na wydostanie się. Przełomowym transferem miało być pozyskanie Vito „kNgV-„ Giuseppe i jak sam zawodnik indywidualnie dobrze się prezentuje, tak wyniki całej drużyny nadal mocno zawodzą. Przede wszystkim weterani jak fer, FalleN i TACO nie są tymi samymi zawodnikami co jeszcze kilka lat temu. Niemniej jednak MIBR nadal szuka odpowiedniego rozwiązania, by wrócić do walki o najwyższe cele.

Lekiem na całe zło ma być Alencar „trk” Rosssato. 24-latek zadebiutuje w nowym składzie w rozgrywkach DreamHack Masters Spring. Sam trk niemal całą swoją karierę był związany z jedną organizacją – TeamOne – do której dołączył w kwietniu 2016 i był w niej aż do dzisiaj. Brazylijczyk w ubiegłych latach był łakomym kąskiem na rynku transferowym, ale TeamOne żądało za niego zbyt dużych pieniędzy, by transfer był w zasięgu zainteresowanych.

Warto dodać, że MIBR traci przez ten transfer 190 punktów RMR. Co ciekawe, to kolejna utrata bezcennych punktów, ponieważ Brazylijczycy już za zmiany w stosunku do StarLadder Major Berlin utracili 120 oczek. Jeśli chcą zagrać w swoim kraju na Majorze, muszą teraz wykręcać bardzo dobre wyniki na kolejnych turniejach kwalifikacyjnych.

Obecny skład MIBR:

  • Brazil Fernando „fer” Alvarenga
  • Brazil Gabriel „FalleN” Toledo
  • Brazil Epitacio „TACO” de Melo
  • Brazil Vito „kNgV-„ Giuseppe
  • Brazil Alencar „trk” Rossato
  • Brazil Ricardo „dead” Sinigaglia – trener
  • Brazil Joao „felps” Vasconcellos – na wypożyczeniu
  • Argentina Ignacio „meyern” Meyer – na ławce