W nocy MIBR potwierdziło dokonanie zmian w swojej dywizji CS:GO. Organizacja przesunęła na ławkę rezerwowych Gustavo „yel” Knittela oraz Bruno „shz” Martinelliego i ogłosiła dwóch graczy, którzy zasilają jej szeregi na okres próbny.

Rok 2021 kompletnie nie układa się po myśli Made in Brazil. Jeden z najpopularniejszych klubów z Brazylii aktualnie zajmuje 67. pozycję w światowym rankingu HLTV. Znajduje się zatem bardzo daleko czołówki, a jest to nic innego, jak po prostu efekt słabych występów w praktycznie każdych poważniejszych zmaganiach. Najświeższe przykłady to 3. miejsce w IEM Fall SA na 4. ekipy biorące udział i 10/12. w BLAST Premier Fall Groups, choć akurat w tych zawodach nie rywalizował w podstawowej piątce.

Można się więc było domyślać, że wielkimi krokami zbliżamy się do zmian w gronie Alessandro „Apoka” Marcucciego. Wydaje się, że moment, w którym drużyna już na pewno nie ma szans na dostanie się do Majora jest najlepszym na dokonanie pewnych ruchów i faktycznie – organizacja dziś w nocy zakomunikowała swoje działania związane z formacją CS-a.

Postanowiono przesunąć na ławkę rezerwowych Gustavo „yel” Knittela oraz Bruno „shz” Martinelliego. Na tę chwilę lukę po nich wypełnią Adriano „WOOD7” Cerato i Matheus „Tuurtle” Anhaia, czyli byli reprezentanci Bravos Gaming. To czy zostaną w MIBR na dłużej zależy natomiast od ich dyspozycji podczas okresu próbnego, który właśnie wystartował. W ramach niego zespół z nowymi nabytkami przyleci do Europy, aby przygotowywać się pod nadchodzące wydarzenia – REPUBLEAGUE TIPOS Season 2 i przede wszystkim BLAST Premier Fall Showdown, w którym na początek Ricardo „boltz” Prass i spółka zmierzą się z Complexity.

Obecnie skład MIBR wygląda następująco:

  • Brazil Ricardo „boltz” Prass
  • Brazil Raphael „exit” Lacerda
  • Brazil Marcelo „chelo” Cespedes
  • Brazil Matheus „Tuurtle” Anhaia – okres próbny
  • Brazil Adriano „WOOD7” Cerato – okres próbny
  • Brazil Alessandro „Apoka” Marcucci – trener