Sezon 10 dopiero wystartował, a od ostatniej aktualizacji minął dopiero tydzień. Mimo to jeden z pracowników Riotu już podzielił się przemyśleniami dotyczącymi obecnego balansu.

Od tygodnia możemy się raczyć aktualizacją 10.1, podczas której rozpoczął się sezon dziesiąty na Summoners Rift. Mimo długich testów w trakcie przedsezonu, w minionym tygodniu kilka postaci okazało się zdecydowanie zbyt silnych. Riot Games zdaje się dostrzegać te problemy i chce jak najszybciej zareagować.

W patchu 10.2 osłabień doczekają się przynajmniej trzy postacie – Aphleion, Nautilius i Qyiana. Jeśli chodzi o strzelca, będzie to kolejny nerf wycelowany w jego stronę, wszak łatka 10.2 zmniejszyła moc jego umiejętności ostatecznej. Wspierający z głębin zdecydowanie jest obecnie najlepszym wyborem, o czym świadczy fakt, że często możemy go spotkać na innych alejkach – środkowej i górnej. Zasięg i rozmiar jego kotwicy, a dodatkowo obrażenia zadawane pojedynczemu celowi, w dodatku ze sporą gamą kontroli tłumu sprawiają, że Nautilius w pełni zasłużył na osłabienie. Na koniec Qyiana, która potrafi być nie do zatrzymania po dobrym starcie gry.

Jednak patch 10.2 będzie obfitował we wzmocnienia. Nie wiemy jeszcze jak bardzo zbuffowane zostaną następujące czempiony, lecz Riot stwierdził, że zbyt słabi są: Draven, Karma, Lulu, Trundle, Viktor oraz Ziggs. Dodatkowo korzystne zmiany dotkną również Rift Heralda, któremu w przedsezonie znacznie zmniejszono skalowanie się obrażeń. Jeśli chodzi o przedmioty, to społeczność może liczyć na osłabienie Stormrazora i wzmocnienie Frozen Hearta.