Lukas „gla1ve” Rossander wraca do swojej podstawowej roli. Duńczyk przejął od Emila „Magisk” Reifa prowadzenie w Astralis.

Kiedy Lukas „gla1ve” Rossander w maju tego roku poinformował, że potrzebuje przerwy od CS:GO – ktoś musiał przejąć po nim obowiązki IGL-a. Jak wiadomo – jest to jedna z najcięższych ról w drużynie. W duńskiej formacji wyzwania niespodziewanie podjął się Emil „Magisk” Reif i w okresie, w którym był odpowiedzialny za dowodzenie Astralis m.in. zaliczyło niezły występ w ESL One Cologne dochodząc do ćwierćfinałów.

We wrześniu gla1ve wrócił do występowania w głównej dywizji. Część społeczności myślała, że od razu wziął się za prowadzenie, a tu niespodzianka. Podopieczni Danny'ego „zonic” Sørensena stanęli na najwyższym stopniu podium w ESL Pro League S12 z Emilem na pozycji lidera.

Nie ukrywajmy – wszyscy mimo to spodziewali się, że prędzej czy później Rossander ponownie weźmie się za IGL-owanie, w którym czuje się niesamowicie mocny. Dziś nastał dzień, w którym Lukas to ogłosił. – Tak, to prawda. Wróciłem do prowadzenia, ale to naprawdę proste, gdy moja ekipa fraguje. – napisał po wygranym meczu 2:0 przeciwko Team Liquid w ramach DreamHack Masters Winter.

Sytuacja Astralis w podanym wydarzeniu dalej jest jednak średnia. Duńczycy cały czas są w dolnej drabince, w której jedna porażka oznacza odpadnięcie z turnieju.