Olli „⁠sLowi⁠” Pitkänen zostaje odsunięty od składu HAVU. Zmiany w fińskim zespole były do przewidzenia od dłuższego czasu, bowiem ostatnio ekipa Aeriala prezentowała się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Jeszcze przed rokiem był okres, w którym wyglądało na to, że Finlandia może mieć na europejskiej scenie CS-a dwie rodzime organizacje, mające pod swoimi skrzydłami składy aspirujące do rywalizacji na bardzo wysokim poziomie. Kolejne miesiące brutalnie weryfikowały jednak HAVU i w momencie, gdy ENCE pięło się w górę w rankingu HLTV, ekipa xseveNa zaliczała w nim stały regres.

Rok 2022 jest szczególnie nieudany dla HAVU. Obecnie fiński zespół zajmuje dopiero 94. pozycję w światowym rankingu HLTV. Przez ostatnie miesiące Aerial i spółka przegrywali z takimi  formacjami, jak FTW, KOVA, Conquer czy 0to100. Decyzja o zmianie w składzie nie powinna więc nas wcale dziwić.

Ze składem HAVU pożegnał się sLowi, który został przeniesiony na ławkę rezerwowych. Fin reprezentował barwy swojego rodzimego klubu od lutego tego roku. Na ten moment nie ma żadnych informacji, na temat, kto mógłby uzupełnić roster ekipy xseveNa.

Tak prezentuje się aktualny skład HAVU:

  • Finland Sami „⁠xseveN⁠” Laasanen
  • Finland Jani „⁠Aerial⁠” Jussila
  • Finland Otto „⁠ottoNd⁠” Sihvo
  • Finland Joona „⁠Sm1llee⁠” Holmström