Na'Vi po raz pierwszy od czerwca 2020 wskoczyło na najwyższy stopień podium rankingu HLTV. Korona zmieniła posiadacza również na polskiej scenie – Anonymo znowu jest numerem jeden na krajowym podwórku.

Zwycięstwo na dwóch wydarzeniach od BLASTA musiało przynieść oczekiwany skutek – Natus Vincere ponownie jest na szczycie światowego rankingu. s1mple i spółka rozpędzają się przed IEMem Katowice i do rozgrywek przystępują jako największy faworyt. Warto odnotować także kolejny awans Virtus.pro – rosyjska organizacja jest już na 5. miejscu. Jame i spółka są blisko swojej najwyżej pozycji w obecnym rosterze – jeszcze za czasów AVANGAR zdołali dotrzeć do światowego podium. Dobry występ w Katowicach z pewnością popchnąłby Virtusów jeszcze dalej. Uwagę przykuwają także awanse Complexity i Evil Geniuses, czyli triumfatorów grupy A i B BLAST Premier Spring. Obie ekipy obecnie sąsiadują ze sobą w rankingu.

  1. Russian Federation Natus Vincere (+1)
  2. Denmark Astralis (-1)
  3. France Vitality (-)
  4. Germany BIG (-)
  5. Kazakhstan Virtus.pro (+1)
  6. Denmark Heroic (+1)
  7. United States Liquid (-2)
  8. European Union Complexity (+6)
  9. United States Evil Geniuses (+7)
  10. European Union G2 (+1)

Na polskiej scenie dwie rzeczy godne uwagi – Anonymo ponownie jest najwyżej postawioną drużyną, a w rankingu znowu gościmy Illuminar. Ci pierwsi de facto nie poprawili swojej pozycji względem świata, są jednak beneficjentami spadku Izako Boars. Którą lokatę zajmuje zaś nowy skład iHG? Ekipa GruBego po premierowym zwycięstwie w ESEA Winter Cash Cup 5 znajduje się na 54. pozycji na świecie. Należy również wspomnieć o Wiśle Kraków – Biała Gwiazda póki co jest w ósmej dziesiątce rankingu, ale po uczestnictwie w IEM Katowice z pewnością podskoczy znacznie w górę.

13. European Union/Poland OG/mantuu (-1)
33. European Union/Poland ENCE/dycha (-7)

43. Poland Anonymo (-)
44. Poland Izako Boars (-2)
47. Poland Styl Dunów (-2)

54. Poland Illuminar (nowe)

59. Poland x-kom AGO (+11)
62. Poland Honoris (+1)

66. Poland PACT (+5)

76. Poland Wisła Kraków (+57)
98. Poland Pompa Team (-7)
143. Poland TPT (-5)