Zeus w weekend zakończy swoją karierę na BLAST Pro Series Moscow. Wczoraj wstawił materiał, w którym opowiedział, m.in. o swoich planach na przyszłość.

Trzy dni temu dowiedzieliśmy się o tym, że prowadzący Natus Vincere – Zeus skończy swoją karierę po występie na BLAST Pro Series w Moskwie. Wczoraj natomiast zobaczyliśmy premierę filmu na kanale lidera ekipy s1mpla, w którym postarał się wyjaśnić swoją decyzję.

Teslenko poruszył różne kwestie. Opowiedział między innymi o planach na przyszłość. Ma zamiar pomóc pro100 stać się czołową formacją, a do tego chce stworzyć akademię, która rozwinie region CIS na scenie CS:GO. Zdradził nam również, dlaczego chce skończyć z graniem już teraz, a nie za kilka miesięcy. Głównym powodem jest fakt, że na Majorze w Berlinie czuł się zagubiony. Tłumaczył, że zazwyczaj był osobą motywującą w drużynie, starał się wspierać swoich kumpli z ekipy, a teraz tego zabrakło.

Danylo „Zeus” Teslenko podzielił się również z nami swoimi planami na przyszłość. W najbliższym czasie skupi się na projekcie CIS Esports League oraz stworzeniu akademii z najbardziej wyróżniających się talentów. Jak powiedział, chce zaoszczędzić czas młodych graczy, aby szybciej mogli zdobywać mistrzostwa. Ma na celu dzielić się swoim podejściem do gry oraz doświadczeniem, które zebrał przez kilkanaście lat na scenie. Nie wykluczył jednak, że po przerwie powróci do pracy drużynowej, lecz już jako trener.