Dwóch graczy Evil Geniuses nie wystąpi podczas BLAST Premier Fall Groups 2021. Amerykańska formacja skazuje się na porażkę.

Przed startem 14. sezonu ESL Pro League organizacja Evil Geniuses poinformowała o decyzji Petera „⁠stanislawa⁠” Jarguza, który zdecydował się przedłużyć swoje wakacje, dłużej pozostając w domu. Zamierzenie to było spowodowane przymusem przylecenia do Europy na długi czas, co dla Kanadyjczyka było zbyt męczące i problematyczne. Z podobnych powodów Owen „oBo” Schlatter wcześniej opuścił compLexity.

Teraz organizacja za pomocą oficjalnego oświadczenia poinformowała, że Peter „⁠stanislaw⁠” Jarguz ominie również BLAST Premier Fall Groups 2021, mimo wcześniejszych zapewnień, że będzie gotowy do gry. Do niego dołączył Vincent „⁠Brehze⁠” Cayonte, kolejny gracz z Ameryki Północnej, który poprosił o czas na regenerację zdrowia mentalnego. Jest to gigantyczne osłabienie dla całej drużyny. Miejsce Petera „⁠stanislawa⁠” Jarguza ponownie zajmie trener drużyny – Damian „⁠daps⁠” Steele. Jego zastępstwo niestety nie wpłynęło pozytywnie na formę drużyny. Teraz w barwach Evil Geniuses pojawi się również Teodor „⁠SPELLAN⁠” Nikolov, dotychczas przebywający na ławce rezerwowych MAD Lions.

Wszystko wydarzyło się w przededniu startu BLAST Premier Fall Groups 2021. Michał „MICHU” Müller i spółka w pierwszym meczu grupy A zmierzą się z Astralis. W koszyku oprócz nich znaleźci się zawodnicy Teamu Liquid oraz Team Vitality. Sukces EG z pewnością byłby gigantycznym zaskoczeniem.

Skład Evil Geniuses wygląda następująco:

  • Bulgaria Tsvetelin „⁠CeRq⁠” Dimitrov
  • United States Owen „⁠oBo⁠” Schlatter
  • Poland Michał „⁠MICHU⁠” Müller
  • Canada Damian „⁠daps⁠” Steele (zmiennik)
  • Bulgaria Teodor „⁠SPELLAN⁠” Nikolov (zmiennik)