Jeden z zawodników Benched Heroes poinformował, że dwóch członków z drużyny ma problemy wizowe. Może to oznaczać dyskwalifikację z rozgrywek.

Evgeniy „Aunkere” Karyat poinformował, że on oraz Buğra „Calyx” Arkın mają poważne problemy z uzyskaniem wizy, co może uniemożliwić im grę w europejskich kwalifikacjach do Majora. Wniosek Aunkere został odrzucony przez jego pochodzenie. Urzędnicy obawiają się, że Rosjanin w ten sposób chce uciec ze swojego kraju i nie mają pewności czy po zakończeniu turnieju do niego wróci. W przypadku tureckiego zawodnika, pod wątpliwość poddano jego uczciwą chęć pojawienia się na turnieju.

Benched Heroes ma na liście rezerwowych jednego gracza, czyli Thomasa „Thomasa” Uttinga. Jednak jeśli dwóch zawodników nie będzie mogło pojawić się na Malcie, zespół zostanie zdyskwalifikowany, a w jego miejsce wskoczy skład z piątego miejsca ostatnich kwalifikacji. Tak się składa, że pierwsi w kolejce są gracze Illuminar Gaming, którzy wtedy o włos minęli się z awansem.

Turnieje EU RMR odbędą się w dniach 4-9 października, więc decyzja dotycząca tego kto pojawi się na Malcie powinna zapaść w ciągu kilku dni. Obywatele Polski nie potrzebują wiz aby pojawić się na Malcie, więc Illuminar Gaming mogłoby dostać wezwanie nawet kilka dni przed rozgrywkami. Przypomnijmy, że pierwszy mecz rozegrali by z bardzo ciężkim przeciwnikiem – Natus Vincere.