Peter „⁠stanislaw⁠” Jarguz poinformował, że po wspólnej decyzji z Evil Geniuses, tymczasowo opuści skład Evil Geniuses.

Po tym jak Michał „MICHU” Müller dołączył do składu Evil Geniuses, oczekiwania wobec zespołu okazały się wyższe niż to co faktycznie zespół mógł zaoferować. Skład wystąpił na pięciu międzynarodowych turniejach, każdy z nich kończąc w dolnej części tabeli.

Decyzja stanislawa spowodowana została zbyt krótką przerwą wakacyjną. Gracz oznajmił, że nie jest gotowy aby ponownie opuścić swoją rodzinę na kilka miesięcy, wszak Evil Geniuses, ponownie do innych amerykańskich zespołów, zmuszone jest do stałego przebywania w Europie podczas trwania sezonu turniejowego CS:GO. EG wraca do gry już 27 sierpnia, lecz z pewnością na Starym Kontynencie pojawią się wcześniej by odbyć przygotowawcze zgrupowanie.

Peter zapewnił, że wróci do składu jeszcze we wrześniu na start BLAST Premier Fall. Do tego czasu zastępować go będzie szkoleniowiec drużyny Damian „⁠daps⁠” Steele, który jeszcze w ubiegłym roku był aktywnym graczem. Wraz z Gen.G udało mu się „podnieść puchar” DreamHack Open Anaheim 2020. daps piastuje pozycję trenera w EG zaledwie od czerwca bieżącego roku. Z pewnością pociesza fakt, że daps ma trochę czasu aby przypomnieć sobie jak się strzela.

Evil Geniuses podczas ESL Pro League wystąpi w składzie:

  • United States Vincent „⁠Brehze⁠” Cayonte
  • Bulgaria Tsvetelin „⁠CeRq⁠” Dimitrov
  • United States Owen „⁠oBo⁠” Schlatter
  • Poland Michał „⁠MICHU⁠” Müller
  • Canada Damian „⁠daps⁠” Steele