Hiszpańska organizacja postanowiła dać szansę młodemu zawodnikowi. Do głównej dywizji Heretics wskoczył Jordan „Python” Munck-Foehrle.

Jeszcze kilka dni temu Heretics oficjalnie posiadało w swojej ekipie Nabila „Nivera” Benrlitoma – młodszego brata Adila „ScreaM” Benrlitoma. Kiedy jednak na światło dzienne wyszło jego przejście pod banderę czołowej formacji CS:GO, czyli Vitality, zespół Fabiena „kioShiMa” Fiey musiał znaleźć sobie nowego piątego gracza.

Wybór padł na mniej znaną na międzynarodowej arenie twarz – Jordana „Python” Munck-Foehrle'a. Co ciekawe – to nie będzie jego pierwsza styczność z Heretics. Miał już bowiem okazję wystąpić w barwach wspomnianej marki w ramach 8. odsłony popularnego internetowego turnieju LOOT.BET. Rywalizował wtedy z Movistar Riders, z którym drużynie z Francji udało się zwyciężyć po trzech mapach. Jordan osiągnął w tamtym starciu statystyki 59/48.

Oficjalny debiut Pythona w nowej organizacji zaplanowany jest na 20. października. Jutro Heretics podejmie w LOOT.BET S8 będące ostatnio w świetnej formie Virtus.pro. Na ten moment Bryan „Maka” Canda i spółka posiadają w tych rozgrywkach bilans 2/0, zatem są o krok od awansu do play-offów.

Skład Heretics prezentuje się teraz następująco:

  • France Alexandre „⁠xms⁠” Forté
  • France Bryan „⁠Maka⁠” Canda
  • France Fabien „⁠kioShiMa⁠” Fiey
  • France Lucas „⁠Lucky⁠” Chastang
  • France Jordan „⁠Python⁠” Munck-Foehrle