Polskie zespoły kontynuują drogę do 15. sezonu ESL Pro League. Jednak jednego możemy być już pewni – w najlepszym przypadku tylko jedna z nich awansuje do tych rozgrywek.

Wczoraj Anonymo Esports po bardzo wyrównanym meczu uznało wyższość ekipy Movistar Riders. Hiszpanie mimo przegranej pierwszej mapy, zdołali wrócić do meczu i ostatecznie awansować do finałowego pojedynku górnej drabinki. Niestety dla ekipy Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego sytuacja ta oznacza spadek, a dla polskich kibiców fakt, że w najlepszym przypadku wyłącznie jeden polski team ma szansę na awans.

Dziś przed nami kolejne pojedynki. Zawodnicy Wisły All in! Games Kraków po jednym dniu przerwy wracają do gry i zmierzą się z tureckim super-zespołem Eternal Fire. Drużyna XANTARESA jest zdecydowanym faworytem, najpewniej przez niedawne zwycięstwo nad Entropiq. Jednak ostatnie dwa mecze rozegrane przez Turków nie zwiastują niczego dobrego, wszak przegrali na Fnatic oraz Endpoint. Biała Gwiazda przerwała serię czterech przegranych tryumfem nad forZe, co sprawia, że możemy dziś oczekiwać wyrównanego meczu.

Anonymo z kolei, tak jak napisaliśmy wyżej, nie poradziło sobie z Movistar Riders. Dziś przyjdzie im walczyć z inną ekipą, która niedawno występowała w Sztokholmie – Sharks. Brazylijczycy okazali się jedną z najgorszych drużyn na PGL Major Sztokholm, co sprawia, że można dziś oczekiwać wygranej od naszych reprezentantów.

Harmonogram:

  • 13:30 – Poland Wisła All in! Games Kraków vs Turkey Eternal Fire
  • 16:45 – Poland Anonymo vs Brazil Sharks

Mecze można oglądać na kanale ESL Polska w serwisie twitch.tv.