Wygląda na to, że ENCE wyraziło zainteresowanie Jessem „zehN” Linjala. Jesse miałby załatać lukę w fińskim zespole, która powstała w wyniku przerwy od gry Janiego „Aerial” Jussila.

Jako pierwszy informacje w tym temacie podał Jarek „DeKay” Lewis na łamach DBLTAP. Według jego źródeł obecny reprezentant GODSENT miałby być lekarstwem na ciężką sytuację kadrową ENCE. Fińska drużyna nie tak dawno straciła tymczasowo piątego zawodnika, ponieważ Jani „Aerial” Jussila zdecydował się na przerwę od profesjonalnej rywalizacji. Swój urlop wytłumaczył dość jasno – stwierdził, że nadeszła pora, aby zająć się bardziej swoim zdrowiem i samopoczuciem, z którym miewał problemy.

Warto podkreślić, że już niebawem, bo 6. listopada rozpocznie się IEM Beijing-Haidian, na którym mają wystąpić podopieczni Slaavy „Twista” Räsänena. Zapewne to byłoby pierwsze wydarzenie Jesse „zehN” Linjala pod nową banderą, jednak czy do tego dojdzie, ciężko stwierdzić. Oczywiście – DeKay jest znany z tego, że jego plotki zazwyczaj się potwierdzają, natomiast w tym przypadku może być różnie. Nie tak dawno przecież w sieci krążyły doniesienia o rzekomych negocjacjach między GODSENT FunPlus Phoenix, które dotyczyły transferu wszystkich aktualnych członków szwedzkiej marki do FPX i które najprawdopodobniej utrudniają ewentualne przenosiny zehNa do ekipy Aleksiego „allu” Jalliego.

Co ciekawe – jeżeli faktycznie Linjala trafi do klubu z Finlandii, to będzie dla niego pierwszy od dwóch lat angaż w rodzimy skład. Społeczność od dłuższego czasu kojarzy go raczej z epizodami w międzynarodowych formacjach.

Dywizja CS:GO w ENCE może niedługo wyglądać w ten sposób:

  • Jere „sergej” Salo
  • Miikka „suNny” Kemppi
  • Aleksi „allu” Jalli
  • Elias „Jamppi” Olkkonen
  • Jesse „zehN” Linjala
  • Jani „Aerial” Jussila – tymczasowo ławka rezerwowa
  • Slaava „Twista” Räsänen – analityk