Pomiędzy 10 a 12 marca w Kętach odbędą się równolegle dwie niezwykle ciekawe imprezy e-sportowe. Mowa tu oczywiście o LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-Sporcie oraz o Pucharze Polski NTT SYSTEM Quersus. Aby emocje nie zdążyły opaść, oba wydarzenia będą miały swoje kolejne części już tydzień później w Turku.

Runda druga LG Mistrzostw Polski rozpocznie się w piątek, 10 marca w Domu Kultury w Kętach. O punkty w klasyfikacji generalnej walczyć będzie szesnaście zespołów, z czego osiem zostało wyłonionych poprzez eliminacje online. Rozgrywki potrwają przez dwa dni. Ta część wydarzenia kierowana jest dla szkół ponadgimnazjalnych. To jednak nie oznacza, że osoby, które już albo jeszcze nie są w szkole średniej, nie mogą spróbować swoich sił w rywalizacji! W sobotę prócz Mistrzostw Polski wystartuje NTT SYSTEM Quersus Puchar Polski w E-Sporcie, który jest kierowany do wszystkich.

Miejsce wydarzenia będzie podzielone na cztery strefy:

Strefa A: 20 komputerów
Strefa B: 20 komputerów
Strefa C (scena główna): 10 komputerów
Strefa D (free2play): 5 komputerów.

Wynika z tego, że każdy będzie mógł chociaż na chwilę spróbować swoich sił. Jeśli zdarzy się tak, że tych sił zabraknie, wtedy będzie można odpocząć w strefie wolnego grania.

Wszystkie potrzebne linki oraz więcej informacji znajdziecie na końcu artykułu.

Jeśli trzy dni wrażeń w Kętach to wciąż jeszcze mało, jest jeszcze okazja do uczestnictwa w rundzie trzeciej, która odbędzie się w wielkopolskiej miejscowości zwanej Turek. Zmagania będą odbywać się na tej samej zasadzie, co w przypadku poprzednich etapów, włącznie z tym w Kętach.

Więcej informacji wraz ze szczegółowymi harmonogrami znajdziecie w linkach poniżej.

#2 Runda – Kęty

#3 Runda – Turek

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-Sporcie – regulamin i informacje ogólne

NTT SYSTEM Quersus Puchar Polski w E-Sporcie – regulamin i informacje ogólne