Rosjanki z Nigma Galaxy zostały triumfatorkami pierwszej edycji ESL Impact League. W wielkim finale ANa i spółka pokonały 2 do 1 FURIĘ Female.

Nigma Galaxy to jedna z dwóch formacji reprezentujących Stary Kontynent na największym turnieju kobiecym CS:GO. Do Dallas wybrały się również zawodniczki EQUIPY, które wywalczyły awans kosztem naszych rodaczek z NAVI Javelins. Jak pamiętamy, Polki przegrały 1 do 2 z Portugalkami w bezpośrednim meczu o wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

Reprezentantki EQUIPY, które po zakończeniu europejskich kwalifikacji uzyskały wsparcie BIG i na turnieju w Dallas występowały pod nazwą BIG EQUIPA, zakończyły go na etapie półfinału przegrywając 1 do 2 właśnie z Nigma Galaxy. Europejki w wielkim finale stawiły natomiast czoło FURII Female.

Sam finał nie od samego początku układał się dobrze dla Nigma Galaxy. Rosjanki przegrały potyczkę z FURIĄ na Mirage’u i to właśnie one były zmuszone gonić wynik. Na dwóch pozostałych mapach oglądaliśmy już jednak kompletną dominację ze strony Europejek, które triumfowały na Vertigo 16 do 5, zaś na Overpassie 16 do 7.

  • Russian Federation Nigma Galaxy 2:1 FURIA Female Brazil

Za zwycięstwo na ESL Impact League 1 w Dallas reprezentantki Nigma Galaxy otrzymają 50 tysięcy dolarów. Jest to trzeba przyznać imponująca kwota, jak na realia kobiecych turniejów na scenie Counter-Strike’a.