Gambit Esports podjęło decyzję dotyczącą udziału ich graczy w ESL Pro League. Grono Vladislava „nafany” Gorshkova zagra w prestiżowej lidze pod neutralną nazwą.

Doczekaliśmy się oficjalnego oświadczenia Gambit dotyczącego występu dywizji rosyjskiego klubu w najbardziej prestiżowej lidze w świecie CS-a – ESL Pro League. Jak wiadomo w wyniku wojny w Ukrainie organizatorzy zmagań podjęli decyzję o wykluczeniu organizacji z Rosji z wydarzenia. Pozwolili natomiast zawodnikom przystąpić do rozgrywek bez barw marki, sponsorów i dziś pojawił się komunikat informujący o tym, że właśnie tą drogą pójdą podopieczni Konstantina „groove” Pikinera.

Zespół prowadzony przez Vladislava „nafany” Gorshkova weźmie udział w 15. odsłonie EPL-a pod inną nazwą – jak na razie nie wiadomo jaką. Przypominamy, że aktualnie drugi najlepszy skład na świecie trafił do grupy C, w której potyczki wystartują dopiero 23. marca. W pierwszym meczu Dmitriy „sh1ro” Sokolov i spółka zmierzą się z Party Astronauts, czyli amerykańską formacją zajmującą 44. pozycję w rankingu HLTV. Poza tym przyjdzie im pojedynkować się jeszcze z Movistar RidersBIGGODSENT Liquid. Są więc zdecydowanym faworytem tego koszyka.

Warto podkreślić, że oprócz Gambit ESL Pro League pod neutralną nazwą rywalizować będzie Virtus.pro. Reprezentanci VP zagrają jako Outsiders.