Wszystko stało się jasne. W tym sezonie mousesports będzie współpracowało z nowym prowadzącym, którym z dniem dzisiejszym oficjalnie został Chris „dexter” Nong.

Pod koniec stycznia wspomniana we wstępie organizacja poinformowała społeczność o zmianie snajpera. Z głównym składem pożegnał się wówczas Chris „chrisJ” de Jong, którego wypożyczono do FunPlus Phoenix, a lukę po nim wypełnił były reprezentant MAD Lions – Frederik „acoR” Gyldstrand. Zadawaliśmy sobie wtedy pytanie czy to koniec ogłoszeń, czy jeszcze coś nas czeka. W sieci krążyły bowiem plotki o możliwym odejściu Finna „karrigan” Andersena. Dziś już wszystko wiemy!

Wtorkowy wieczór przyniósł kolejny komunikat od mousesports. Tym razem dotyczył on zatrudnienia nowego IGL-a – Chrisa „dexter” Nonga. Podany prowadzący na zasadzie transferu z Renegades zasilił grono Robina „ropz” Koola, co oznacza, że na ławce rezerwowej wylądował karrigan. Duńczykowi niebawem wygaśnie umowa i będzie mógł zająć się następnym wyzwaniem w karierze. Wydaje się, że nic niespodziewanego się nie wydarzy i Finn po prostu wróci do FaZe Clanu, który od dłuższego czasu szuka lidera z krwi i kości. Andersen bez dwóch zdań właśnie nim jest.

Pierwszym sprawdzianem dla dextera i spółki będzie występ podczas IEM Katowice 2021 Play-in. Wydarzenie wystartuje 16. lutego, a w ramach rundy numer jeden Myszy zmierzą się z Renegades, czyli byłym pracodawcą Nonga. Warto podkreślić, że Chris pod poprzednią banderą miał okazję działać z aktualnym szkoleniowcem mousesports – Torbjørn „mithR” Nyborg. Obaj Panowie zapewne dobrze się znają i wiedzą, jak razem pracować.

Dywizja CS:GO w mousesports wygląda teraz tak:

  • Slovakia David „frozen” Čerňanský
  • Estonia Robin „ropz” Kool
  • Lithuania Aurimas „Bymas” Pipiras
  • Denmark Frederik „acoR” Gyldstrand
  • Australia Chris „dexter” Nong
  • Denmark Torbjørn „mithR” Nyborg – trener