Kierunek Europa -> Azja w CS:GO nadal jest bardzo rzadko spotykanym posunięciem. Wygląda na to, że Owen „smooya” Butterfield i Marco „Snappi” Pfeiffer właśnie na taki ruch się zdecydują.

Jak donosi HLTV.org duet smooya i Snappi ma wkrótce dołączyć do TIGER. Brytyjski snajper ma związać się z azjatycką drużyną na zasadzie wolnego transferu, Duńczyk zaś ma zostać wykupiony z Heroic. Snappi co prawda znajduje się na ławce rezerwowych w swojej organizacji, ale kontrakt nadal go wiąże z drużyną. Przez to TIGER musiałoby go wykupić, jeśli chce w ten sposób wzmocnić swój skład.

TIGER w ostatnim czasie błyszczy na azjatyckiej scenie. Jest to drużyna złożona z pięciu Mongołów, która wygrała ESL One: Road to Rio Asia, zdobywając 1600 punktów RMR, a także wzbogacając się o 4 tysiące dolarów. W finale pokonała ona TYLOO 2:1. Obecnie zajmuje 90. miejsce w rankingu HLTV. Jak widać ambicje organizacji są większe i zespół zamierza zamienić Bolda „ncl” Batsuha i Yesuntumura „nin9” Gantulgę na dwójkę Europejczyków.

Jest to ciekawy ruch, zwłaszcza ze strony smooyi, który w ostatnich miesiącach zwiedza cały świat. Brytyjczyk jeszcze w grudniu był członkiem drużyny BIG, później dołączył na kilkanaście tygodni do Chaosu. Z amerykańską drużyną rozstał się jednak z powodu problemów wizowych – Butterfield bowiem nie mógł uzyskać wizy P1 po tym, jak wrócił ze Stanów Zjednoczonych do Anglii. Dodajmy do tego, że Chaos wówczas grał w lidze FLASHPOINT, więc potrzebował zastępstwo „na już”, w rezultacie drogi organizacji i smooyi bardzo szybko się rozeszły. Teraz Brytyjczyk ma trafić do jeszcze większej egzotyki, czyli Azji.

Snappi zaś od marca zasiada na ławce rezerwowych Heroic. Transfer do TIGER może być dla niego szansą powrotu do gry.

Przypuszczalny skład TIGER:

  • Mongolia Gan-Erdene „dobu” Batbold
  • Mongolia Batbayar „kabal” Bat-Enkh
  • Mongolia Erdenetsogt „erkaSt” Gantulga
  • United Kingdom Owen „smooya” Butterfield
  • Denmark Marco „Snappi” Pfeiffer