Teraz mamy już pewność. Intel Extreme Masters Fall 2021 odbędzie się na najnowszej wersji CS-a. Będzie to ostatni turniej z serii RMR. Zaraz po nim poznamy wszystkich uczestników PGL Major Sztokholm.

Valve tradycyjnie mocno namieszało. Na kilka dni przed startem tak ważnego turnieju, producent gry wprowadził do niej wiele zmian. Wydawać się mogło, że IEM Fall zostanie rozegrany więc na starej wersji CS-a, ponieważ zawodnicy na przygotowania mają zaledwie sześć dni.

Nic bardziej mylnego. Organizatorzy IEM Fall poinformowali, że turniej odbędzie się na najnowszej wersji CS-a. Ostatni update wprowadził do gry wiele zmian, zwłaszcza na Duście 2 oraz Anciencie. Najważniejszą zmianą jest i tak możliwość wyrzucania swoim kompanom granatów. To mocno zmieni mechanikę gry, co pokazują ostatnie mecze. Zawodnicy często decydują się na zakup większej ilości granatów, mimo że te nie mieszczą im się one w ekwipunku. Oczywiście to pozwoli także przeprowadzać jeszcze bardziej taktyczne ataki, ale czy na pewno będzie to coś fajnego?  Jedno jest pewne, zmiana ta bardzo mocno zmieniła rozgrywkę, a to wszystko na kilka dni przed startem ostatniego wydarzenia RMR.

IEM Fall rozpocznie się już 29 września. Europejskie rozgrywki odbędą się w formie LAN-owej, natomiast turnieje dla innych regionów zostaną rozegrane całkowicie online.