Już dziś wieczorem wystartuje turniej cs_summit 5, gdzie będziemy mogli oglądać Virtus.pro. Będzie to dla nich ostatnia szansa na trofeum w tym roku.

Turnieje cs_summit wyróżniają się na tle innych wydarzeń. Wszystkie z nich prowadzone są w przyjacielskiej atmosferze, z odpowiednim dystansem i ogólnie rozumianym „luzem”. Jednak mowa tu wyłącznie o sytuacji poza serwerem, bo gdy uczestnicy pojawiają się na polu bitwy, jak zawsze dają z siebie wszystko – wszak walka toczy się o $150.000.

Piąta edycja cs_summit jest szalenie ciekawa. Po pierwsze wśród uczestników znalazło się Virtus.pro, a według doniesień, może być to ich ostatnie wystąpienie w barwach rosyjskiej organizacji. Na Polakach ciąży jeszcze większa presja niż kiedykolwiek, bo jeśli chcą wciąż ze sobą grać, musza pokazać się z jak najlepszej strony aby łatwiej było im znaleźć nową organizację.

Jednak nie będzie to jedyny polski akcent w Los Angeles. Swój debiut zaliczy międzynarodowa formacja OG, w której zobaczymy Mateusza „mantuu” Wilczewskiego. Zawodnik ten przez lata rozwijał się na niemieckiej scenie, a tam został dojrzany przez osoby zajmujące się kompletowaniem składu dla OG. Wilczewski nazwany został przez NBK'a jednym z najbardziej obiecujących i kompletnych zawodników nowego zespołu.

Oprócz nich w Los Angeles pojawią się takie ekipy jak G2 Esports, mousesports, FURIA i MIBR. Oprócz Francuzów, każdy na Nowy Kontynent pojawił się w zmienionym składzie – Myszy miały problem z wizą woxica i zastąpi go NaToSaphix, FURIA została zmuszona do gry z trenerem, zaś MIBR dziś poinformowało o pozyskaniu meyera w miejsce LUCAS1. Wszystko to sprawia, że szanse na sukces Virtus.pro są realnie dosyć wysokie.

Turniej potrwa 4 dni – pierwsze 3 (12-14.12)  to starcia w podwójnym systemie round robin. Niedziela zarezerwowana jest na decydujące pojedynki – zarówno półfinały jak i finał rozegrane zostaną w formacie BO3 (Best-of three). Ciekawostką jest fakt, że cały turniej odbywa się w luksusowym domu z basenem w ekskluzywnej dzielnicy Los Angeles, w którym będą mieszkać wszyscy gracze. 

Wydarzenie takiej rangi nie może obejść się bez profesjonalnego komentarza w języku polskim. Fantasyexpo we współpracy z organizatorami zapewni polskim kibicom kilkadziesiąt godzin niezapomnianych emocji – na stanowiskach komentatorskich zasiądą: Oskar “Deerfluffy” Formella oraz Radosław “mad1” Florkowski. Transmisję obejrzymy na kanale ESPORTNOW –twitch.tv/ESPORTNOW.