10-30 maja odbędzie się trzeci sezon wydarzenia FLASHPOINT, a polscy widzowie mogą liczyć na transmisję w rodzimym języku. Agencja gamingowa Fantasyexpo zakupiła prawa do transmisji, którą przygotuje firma Good Game League.

FLASHPOINT 3 jest pierwszym przystankiem do zdobycia majorowych punktów. Wśród 16 najlepszych formacji na świecie, znajdziemy polski akcent w postaci Anonymo Esports i Mateusza „mantuu” Wilczewskiego, czyli reprezentanta OG. Walka będzie toczyć się o $50,000 i punkty z systemu RMR.

Good Game League, przy współpracy z Fantasyexpo, będzie realizować transmisję z tego wydarzenia, aby śledzić poczynania nie tylko polskich, ale również pozostałych zespołów. Transmisję z wydarzenia będzie można znaleźć na oficjalnym kanale Good Game League na platformie Twitch, z wyjątkiem występów Anonymo. Po ogromnej aktywności polskich widzów w kwalifikacjach, relacja z meczów polskiej drużyny odbędzie się na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego.

Major jest spełnieniem marzeń i celem każdego profesjonalnego gracza. Są to najważniejsze rozgrywki w świecie Counter-Strike: Global Offensive, które w końcu wrócą do „żywych” pod dłuższej przerwie. Ze względu na pandemię zeszłoroczne wydarzenie zaplanowane w Brazylii nie mogło się odbyć. Tym razem gospodarzem tej inicjatywy będzie Sztokholm – stolica Szwecji, w której PGL ulokował swój produkt. Na ten moment nie wiadomo, czy będzie możliwość przybycia na miejsce kibiców, jednak pula nagród ma wynieść $2.000.000.

Pierwsze pary meczowe FLASHPOINT 3:

10.05, poniedziałek:

  • 18:00 – France Vitality vs France DBL PONEY
  • 21:00 – Denmark Astralis vs European Union OG

11.05, wtorek

  • 18:00 – Germany BIG vs European Union Complexity
  • 21:00 – Sweden fnatic vs European Union mousesports

12.05, środa

  • 18:00 – Denmark Heroic vs Germany Sprout
  • 21:00 – France G2 vs European Union FaZe Clan

14.05, piątek

  • 18:00 – Sweden Ninjas in Pyjamas vs Poland Anonymo Esports
  • 21:00 – European Union FunPlusPhoenix vs Denmark HYENAS