Katowice wciąż pozostają esportową stolicą Polski. W przyszłym roku ponownie zorganizowane zostanie wydarzenie Intel Extreme Masters!

IEM Katowice jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez na esportowej mapie świata. Z pewnością nie jest zaskoczeniem, że ponownie przyjdzie nam ją zobaczyć w przyszłym roku. Turniej odbędzie się na przełomie lutego i marca.

Jednak w tym roku impreza w Katowicach będzie jeszcze bardziej wyjątkowa. Zgodnie z tym co pisaliśmy w tym artykule, ESL oraz DreamHack w przyszłym roku rozpoczną współpracę i wspólnymi siłami zorganizują cykl zawodów z łączną pulą nagród przekraczającą $5.000.000. Drużyny grając w poszczególnych wydarzeniach będą zdobywać punkty, a składy z największą ich ilością awansują na turniej mistrzowski, który odbywać się będzie dwa razy do roku – w Katowicach i kilka miesięcy później w Kolonii.

Tutaj w Katowicach nie tylko pamiętamy historię esportu, ale również ją tworzymy. Gdy po raz pierwszy 2013 roku zorganizowaliśmy turniej w Katowicach, rozpoczął on erę na wielkie esportowe wydarzenia. Teraz zaczynamy nową erę – pierwszą edycję Masters Champions ESL Pro Tour.

 – powiedział Michał Blicharz

Jak z pewnością wszyscy dobrze pamiętają, mistrzami ubiegłego roku jest ekipa Astralis, która w finale bez problemu rozprawiła się z ENCE. W nadchodzącej edycji szesnaście zespołów ponownie będą walczyć o $500.000. IEM Katowice 2020 odbędzie się w dniach 28 lutego – 1 marca.